Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Doğu Kudüs´te ´sokak dersi´ndeki Filistinli çocuklar
Doğu Kudüs´te ´sokak dersi´ndeki Filistinli çocuklar
Filistinli çocukların kapatılan okulları için başlattıkları ´sokak dersi´ protestosu devam ediyor.
Suudi Arabistan´dan 14 yıl sonra bir ilk: Dışişleri Bakanı Cubeyr, Bağdat´ta
Suudi Arabistan´dan 14 yıl sonra bir ilk: Dışişleri Bakanı Cubeyr, Bağdat´ta
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Cubeyr´in sürpriz bir ziyaret için Irak´ın başkenti Bağdat´a gitti. ABD´nin Irak´ı işgal ettiği 2003 yılından sonra Irak´ı ziyaret eden ilk Suudi bakan olan Cubeyr, Başbakan İbadi ve Dışişleri Bakanı Caferi´yle görüştü.
Rakka: Çözüm mü, Düğüm mü?
Rakka: Çözüm mü, Düğüm mü?
Fırat Kalkanı harekatı başladığında Türk yetkililer Suriye´nin kuzeyinde yer alan El-Bab, Münbiç ve Rakka´yı DEAŞ´tan temizlenecek öncelikli yerleşimler olarak ilan etmişti.
Trump´ın Adalet Bakanı adayı: Gerekirse ona da karşı çıkarım
Trump´ın Adalet Bakanı adayı: Gerekirse ona da karşı çıkarım
ABD başkanı seçilen Donald Trump´ın Adalet Bakanı adayı Alabama Senatörü Jeff Sessions yasaların gerektirdiği gibi davranacağını ve kanuna aykırı hiçbir işlem yapmayacağını kaydetti. Sessions, gerekli olması halinde Trump´a da karşı çıkacağını ifade etti.
Çavuşoğlu´nun Rossia 24 Mülakatı
Çavuşoğlu´nun Rossia 24 Mülakatı
Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Türk Akımı´nın ilk hattı Türk pazarına yöneliktir. Batı boru hattından alınan gaz yerine Türk Akımı boru hattından alacağız. Türkiye´nin ekonomisi gelişiyor, doğal gaz arzı büyüyor. Doğal gazın yüzde 50´sini Rusya´dan alıyoruz. Türkiye petrol ve gaz kaynaklarına sahip olamamasına rağmen Kıbrıs ve İsrail´e nazaran enerji kaynaklarının güvenli transit ve ihracat ülkesi haline geldi.
Almanya´da ‘Irkçı Paralel Örgütlenme´ Tehdidi
Almanya´da ‘Irkçı Paralel Örgütlenme´ Tehdidi
Almanya´da geçen hafta bir polis memurunun “İmparatorluk Vatandaşları” adlı ırkçı ve aşırı sağcı hareketin bir üyesi tarafından öldürülmesi sonrasında, örgütün yıllardır gizli bir şekilde çok sayıda teşkilat ve kuruma sızmayı başardığı ortaya çıktı.
 Ruhani´den Nükleer Anlaşmaya Uyma Çağrısı
Ruhani´den Nükleer Anlaşmaya Uyma Çağrısı
Birleşmiş Milletler Genel Kurulu´nda bir konuşma yapan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Amerika´yı, İran´la bir yıl önce imzaladığı nükleer anlaşmaya uymaya çağırdı. Ruhani Amerika´yı ayrıca, Suudi Arabistan´ın bölgede izlediği politikaya destek verdiği için eleştirdi.
 İran´dan Yeni Şii Ordusu
İran´dan Yeni Şii Ordusu
Tahran, “Birleşik Şii Özgürlük Ordusu” adı altında yeni bir ordu kuruyor. Bu gelişme, İran´ın Ortadoğu´da özellikle de mezhepler arası çatışmalarda siyasi ve askeri rolünü genişletme isteğinin güçlü bir işareti olarak değerlendiriliyor.
Sınırlar Daiş´ten Temizlenmeli
Sınırlar Daiş´ten Temizlenmeli
Bir basın toplantısına katılan Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Adalet Bakanı ile birlikte Fethullah Gülen´in iadesi konusunu görüşmek amacıyla ABD´ye gideceğini belirtti.
Çavuşoğlu: Esad sorununa duygusal bakmıyoruz
Çavuşoğlu: Esad sorununa duygusal bakmıyoruz
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Başbakan Binali Yıldırım´ın "6 ay içinde Suriye´de önemli gelişmeler olabilir" yönündeki sözleriyle ilgili olarak açıklamalar yaptı.
´NATO´nun Türkiye İçin Değeri Kalmadı´
´NATO´nun Türkiye İçin Değeri Kalmadı´
“Soğuk Savaş sonrası NATO´nun Türkiye için savunma ve güvenlik değeri kalmamıştır.”Bu sözlerin sahibi Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz. 20 Şubat 2010´da Tuğamiral Cem Çakmak ile birlikte Balyoz Davası´ndan tutuklanan ilk iki muvazzaf amiralden biri. 3,5 yıl hapis yatan Emekli Tümamiral,Deniz Kuvvetleri Plan Prensipler Başkanı´yken tutuklandıktan sonra 2012 Yüksek Askeri Şurası´nda emekli edildi.
Başarısız Darbe Girişiminin Ardından
Başarısız Darbe Girişiminin Ardından
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın Başdanışmanı Sefer Turan: Türkiye´de olan bitenler, plansız değildi zira buna yeltenenler, devletin ve ordunun içine 40 yıldan beri nüfuz eden paralel örgütün elemanlarıdır. Söz konusu örgütün modern çağda bir benzeri yok. Devletin bütün kurumlarına nüfuz ederek devleti ele geçirmeye çalışan bir yapıyla karşı karşıya kaldık. Bu örgütü anlayabilmemiz için başlangıcına ve elemanlarının, devlet kurumlarına ilk girişinden itibaren nasıl bir doktrine tabii tutulduklarına ve nasıl bir hayat tarzını devam ettirdiklerine bakmamız gerekiyor. Dışarıdan bakıldığı zaman darbe girişiminin ufak bir grup tarafından yapıldığı kanaati oluşuyor ancak bu örgüt çok tehlikeli ve sinsi. Her geçen gün yeni bağlantılarını ve çamura nasıl saplandıklarını keşfediyoruz. Darbeciler, ülkenin yönetimini ele geçirmeyi düşünmediler zira örgüt, ordu, yargı, kamu kurumları ve basın organlarının kontrolünü ele geçirerek devleti bir bütün olarak işgal etmeyi hedefliyorlardı. Ancak halkın sokağa çıkarak yekvücut olması bu oyunu bozdu.
Pentagon: ‘Türkiye´nin kaygılarını anlıyoruz´
Pentagon: ‘Türkiye´nin kaygılarını anlıyoruz´
Türkiye´nin Suriyeli Kürt güçler konusundaki kaygılarını anladıklarını söyleyen ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Albay Jeff Davis, Menbiç´in (Münbiç) Arap güçlerin idaresi ve çoğunluğundaki kuvvetlerce alınacağı ve orada yaşayan Araplar´ın idaresine teslim edileceği güvencesi verdi.
ABD: IŞİD soykırım suçu işledi
ABD: IŞİD soykırım suçu işledi
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, IŞİD´in Irak ve Suriye´de Hristiyan, Ezidi ve Şiilere yönelik soykırım suçu işlediğini söyledi.
‘Twitter olmasaydı IŞİD bu kadar büyüyemezdi´
‘Twitter olmasaydı IŞİD bu kadar büyüyemezdi´
Ürdün´de IŞİD tarafından öldürüldüğü iddia edilen ABD´li Lloyd Fields´ın eşi Tamara Fields, Twitter´a dava açtı. Fields, Twitter´ı ‘IŞİD´in öldürücü ideolojisini yaymasına olanak sağlayan bir platform´ olmakla suçladı.
Çavuşoğlu´ndan İngiltere´ye ´sözleşme´ uyarısı
Çavuşoğlu´ndan İngiltere´ye ´sözleşme´ uyarısı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İngiltere´de mahkemenin bazı bankalardaki Türk misyonlarının hesaplarını dondurma yönünde aldığı karara ilişkin, "Taraf olduğumuz uluslararası sözleşmeler var ve bu sözleşmeler iç hukukun üstündedir. Mahkemeler de bizde olduğu gibi, buna uymak zorundadır" dedi.
‘İslam İttifakı, Sünni – Şii gerilimini tırmandıracak´
‘İslam İttifakı, Sünni – Şii gerilimini tırmandıracak´
Araştırmacı – yazar Fehim Taştekin, İslam İttifakı´nın teröre karşı bir birliktelik olmanın ötesinde, İran´ı hedef alan bir yönü olduğunu kaydetti. Sünni bloku oluşturulmaya çalışıldığını belirten Taştekin, ittifakın Sünni - Şii dünyası arasındaki gerilimleri tırmandırabileceğine dikkat çekti.
Putin´den Erdoğan´a: Seçimlerde partinize başarılar dilerim
Putin´den Erdoğan´a: Seçimlerde partinize başarılar dilerim
Rusya´nın başkenti Moskova, Avrupa´nın en büyük camii olan Ulu Camii´nin görkemli açılış törenine tanıklık etti. Kurban Bayramı arifesinde gerçekleştirilen açılış törenine, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin´in yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Erdoğan ve Putin, açılış töreninin ardından Kremlin Sarayı´nda bir araya geldi.
Ermenistan Nefreti Bırakabilir mi?
Ermenistan Nefreti Bırakabilir mi?
Gelecek cuma bu ülkedeki ve dünyadaki bütün Ermeniler, tarihlerindeki en felaketli olay olan Osmanlı İmparatorluğu`ndaki atalarının toplu katliamının 100. yıl dönümünü anacak. Eğer gerçekten sadece dünyanın geri kalanı değil Türkiye`nin de Ermeni soykırımını tanımasını istiyorsak, ki bu Ermeni`ye göre önemli olan soykırımın tanınmasıdır, o zaman Türklere karşı tutumlarımızı temelden gözden geçirmeliyiz ve her ne kadar bu tutumlar duygusal olarak anlaşılabilir olsa bile. Bilhassa Türklerin kendisine karşı husumet ve nefrete dönüşebilen Türk Devleti`ne karşı eleştirel ve hasmane tutumumuza son vermeliyiz.
Kuzey Suriye`de Erdoğan’ı endişelendiren ne?
Kuzey Suriye`de Erdoğan’ı endişelendiren ne?
“Türkiye ve Kuzey Irak arasındaki ekonomik ve siyasi işbirliği göz önüne alınırsa, ki Erdoğan bu işbirliğinin önemini kabul ediyor, onu endişelendiren, Kürtlerin Suriye’de belli bir statü kazanması değil, bu bölgeyi kimin yöneteceğidir."
Ulus-aşırı Elit ve Yeni Dünya Düzeni
Ulus-aşırı Elit ve Yeni Dünya Düzeni
“Batı’nın bekçileri tarafından insanların “komplo teoricisi” olarak yaftalanmaları, bir iddiayı desteklemek için ne kadar kanıt olduğuyla alakalı bir durum değil; bu daha ziyade komplo teorisinin kiminle ilgili olduğu ve kimin tarafından gerçekleştirildiğini temel alan, siyasi bir çağrı. Bir yapının belçileri, nesnel hakimler değildir; daha ziyade “komplo teorisi” olarak beğenmedikleri herhangi bir fikri derhal yaftalarlar ve son derece taraflıdırlar. Birisini “komplo teoricisi” olarak yaftalamak, onların bir kişiyi “yasak olmakla” itham etmenin standart yoludur; yani onu güvenilmez bir kaynak, bir kaçık olarak ifade eder. Bu; serbest, demokrat gözüken toplumlarda muhalif görüşü ve tartışmayı bastırmanın bir yoludur – ve başat yönetim söylemine meydan okuyan insanlar, kasten toplumun dışına atılır.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Röportaj Tüm Roportajlar
Üst üste koyduğunuz bardaklar yapışıp çıkmıyorsa bir leğenin içerisine koyun Üstteki bardağın içerisine buz koyup leğenin içerisine yavaş yavaş sıcak su koyun. Bardakların kolayca çıktığını göreceksiniz.

Püf noktası
Aşırı düşünmek, depresyonun en büyük tetikleyicisidir. Gereksiz konular üzerinde fazla düşünmeyin. Hayat mutsuz olacak kadar uzun değil.

İlginç bilgiler