Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Doğalgaz krizi AB`yi endişelendirdi
Doğalgaz krizi AB`yi endişelendirdi
Ukrayna`ya doğalgaz sevkiyatını durduran Rusya, 2018 yılından itibaren komşusu Çin`e doğalgaz ithalatına başlayacak. Avrupa gelişmeler karşısında endişeli.Bu arada Avrupa Birliği’nin enerjide Rusya’ya bağımlılığı azaltma tartışmasında Türkiye alternatifi gündeme oturdu.
Yellen’in başkanlığı FED`de ne değiştirecek?
Yellen’in başkanlığı FED`de ne değiştirecek?
Dünya finans piyasalarının önde gelen kuruluşlarından Amerikan Merkez Bankası’na (FED) artık bir kadın başkanlık edecek. Janet Yellen`in izleyeceği para politikası merak ediliyor.
 Demokrasi Aldatmacası ve Evrenselci Alternatif
Demokrasi Aldatmacası ve Evrenselci Alternatif
Demokrasi aldatmacası, bizi yarının demokrasisini icat etmeye zorluyor. Genel oy hakkı, yakın dönemin bir icadı: Birkaç Avrupa ülkesindeki (İngiltere, Fransa, Hollanda ve Belçika) işçilerin mücadeleleriyle başladı; ardından aşamalı olarak tüm dünyaya yayıldı. Bugün yeryüzünün her noktasında, adil yollardan seçilmiş, çok-partili bir meclise temel yetkinin devredilmesine yönelik talep, demokratik istekleri tanımlıyor ve bu isteklerin gerçekleştirilmesini güya güvence altına alıyor –veya öyle olduğu iddia ediliyor.
Genetik Mühendisliği: Dünya Çapında Gıda ve Tarım Krizi
Genetik Mühendisliği: Dünya Çapında Gıda ve Tarım Krizi
Çin’de 1949 yılında kullanımdaki yaklaşık 10.000 kadar buğday çeşidinin arasından, 1970’li yıllara kalan sadece 1.000 kadardır. ABD’de son bir yüzyıl içerisinde yetiştirilen lahanaların yüzde 95’i, mısırın %91’i, nohudun %94’ü, domates çeşitlerinin %81’i yok olmuştur. GDO’lar ve patentler yoluyla tohumların kontrolü, çiftçilerin tercih alanını kısıtlamış ve tohum tasarrufunu önlemiştir. Tüm bunlar, insanın varlığının her aşamasını doldurup kontrol etmeye çalışan daha geniş kapsamlı kurumsal küresel bilimsel elitlerin gündemin bir parçasıdır.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
EURO
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Röportaj Tüm Roportajlar
Kadife ve ipekli elbiselerinizi buharlı bir banyoya asın. Buhar onların tüm kırışıklıklarını alacaktır.

Püf noktası
Adamın biri varmış 2. dönem kurtarmış. :)

deneme