Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
68 milyon yıllık dinozor fosili bulundu
68 milyon yıllık dinozor fosili bulundu
Kanada`da bugüne kadar bulunanlardan farklı bir tür dinozor fosili bulundu. Hellboy adı verilen dinozorun, 68 milyon yıllık olduğu açıklandı.
Büyük Hadron Çarpıştırıcısı atom çarpıştırmaya başladı
Büyük Hadron Çarpıştırıcısı atom çarpıştırmaya başladı
‘Higgs Bozonu` adı verilen atomaltı parçacığın keşfinde kullanılan dünyanın en güçlü ve en büyük parçacık hızlandırıcısı olan Büyük Hadron Çarpıştırıcısı, iki yıldan uzun süren bir aradan sonra `rekor enerjiyle` tekrar atomları çarpıştırmaya ve fizik verisi sağlamaya başladı.
60 milyon yıl yaşında balık
60 milyon yıl yaşında balık
Kanada’nın Alberta eyaletine bağlı Calgary kentinde bir inşaat kazısında 60 milyon yıllık fosiller bulundu.
Hristiyanlarca `13. Cuma` neden uğursuz?
Hristiyanlarca `13. Cuma` neden uğursuz?
Bazı inançlarda ayın 13`üne denk gelen Cuma gününün uğursuzluğunun kaynağı nedir? Sinemada, edebiyatta ve müzikte de çokça dile getirilen bu inanışın kökeni nerelere dayanıyor?
Türkiye`de Kaolik Bir Din Adamı Olmak
Türkiye`de Kaolik Bir Din Adamı Olmak
Papa Francis’in yaklaşan ziyareti heyecanla beklenyor. Bu süreçte hareketli günler yaşanıyor: Roma Piskoposu olan Papa’nın Türkiye ziyareti çerçevesinde İstanbul Piskoposu ile görüşmesi bekleniyor. Bu görüşme, daha önce de Papa Francis’in selefleri Altıncı Paul, İkinci Jean-Paul ve 16. Benedikt ile gerçekleşmişti.
Suriye`ye Müdahale Etmemesinin Nedeni?
Suriye`ye Müdahale Etmemesinin Nedeni?
Türkiye yıllardır komşularına karşı açık kapı politikası uyguluyor, Suriye’den 1,5 milyon mülteci kabul edildi, ayrıca İD savaşçıları arasında Türkiye’nin çok sayıda vatandaşı var ama Türkiye üzerinden geldikleri ülkeye tekrar geri dönen diğer Avrupa ülkelerinden gelen savaşçılar da var. Bu şartlar altında İD’nin Türkiye’de terör saldırıları düzenleme potansiyeline sahip olduğu ve Türkiye’nin ABD önderliğindeki koalisyonun çatışmalarına aktif şekilde katılması hâlinde İD’nin Türkiye’de bu tür saldırılar gerçekleştirmekten çekinmeyeceği varsayılmalı. Bunun ülke, halkı ve ekonomisi için ne anlama geleceğini tasavvur etmek kolaydır.
İran ve Türkiye`siz İttifak Eksik
İran ve Türkiye`siz İttifak Eksik
Yarım yüzyılı aşkın süredir NATO`nun doğu hududunun kalesi durumundaki Türkiye`nin sınırı infilak etse de Atlantik Paktı İslam Devletine karşı Irak`ta girişilecek bombardımanlara katılmayacak; Türkiye de sadece insani operasyonlara destek vermekle yetinecek.Paris`teki zirvenin bir başka önemli yanı da İran`ın davet edilmemiş olması ve Suriye`nin, malum nedenlerle yokluğuydu.
Sanal para dünyasında büyük iflas
Sanal para dünyasında büyük iflas
Bilgisayar korsanlarının saldırısı sonucu Bitcoinleri çalınan Flexcoin`in kaybının 437 bin euro olduğu açıklandı.
Freedom House Gerçekte Ne Kadar Bağımsız?
Freedom House Gerçekte Ne Kadar Bağımsız?
Ortaya çıkan belgeler Freedom House üzerinden, Küba’daki yasadışı gruplara para aktarıldığını ve gizli birtakım faaliyetler içerisinde olunduğunu gösteriyor.
Strauss-Kahn’a kelepçe,  W.Street Üçkağıtçılarına İkramiye
Strauss-Kahn’a kelepçe, W.Street Üçkağıtçılarına İkramiye
Dünya mali sistemini çökertip insanları trilyonlarca dolar dolandıran Wall Street bankerlerinin herhangi birinin kelepçelerle sürüklendiğini hatırlıyor musunuz? Öte yandan Kahn hakkında binlerce makale kaleme alan basında, yoksul ve savunmasız ülkeleri adil olmayan yapısal uyum programlarıyla soyup soğana çeviren IMF’nin uygulamaları hakkında tek bir habere rastlıyor musunuz? İstihbarat ajansları, bu tip insanları hedef alırken, müdahale etmeden önce ayrıntılı psikolojik profiller hazırlıyorlar. Halka mal olmuş kişilerin gizli yaşantılarına dair bilgilerin, bu kişileri derhal gözden düşürebileceğini gayet iyi biliyorlar. Bu tür skandallar, “tehlikeli” addedilen kişileri etkisizleştirmenin en şiddetli yollarından bile daha etkin olurlar.
Kongo`nun zengin madenleri, savaş ve sömürü
Kongo`nun zengin madenleri, savaş ve sömürü
Kongo, küresel hammadde hırsızları için tarihin her döneminde kolay lokma oldu. Hatta Belçika Kralı İkinci Leopold, 1870 yılında Kongo’yu özel mülkü ilan etti. Batı Avrupa büyüklüğündeki Kongo’nun altın, pırlanta ve bakır madenleri, Kral Leopold adına yağmalandı, talan sırasında milyonlarca Kongolu can verdi. Kongo’nun yazgısı, bağımsızlığın kazanıldığı 1960’tan sonra da pek değişmedi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3168
EURO
6.0318
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Röportaj Tüm Roportajlar
1495 Şehzade Cem öldü.
1848 Fransa´da geçici hükümet kurularak II. Cumhuriyet ilan edildi.
1908 Dr. Galip Üstün tarafından "Topkapı Fukaraperver Cemiyet´i" kuruldu.
1942 769 Romanyalı Yahudiyi taşıyan Struma vapuru Karadeniz´de batırıldı, yalnız bir yolcu kurtulabildi. Romanyalı Yahudiler Nazi işgalinden uzaklaşmak ve Filistin´e göç etmek istiyorlardı. Türkiye kabul etmeyince Karadeniz´e geri dönmek zorunda kalmışlardı.
1954 stanbul´da sıcaklık -6 dereceye düştü. Tuna Nehri´nden koparak Karadeniz´e ulaşan ve daha sonra İstanbul Boğazı´na inen buzlar Boğazı ve limanı kapladı. Deniz trafiği durdu.
Tahta Kaşıklar: Mutfakta kullanılan tahta kaşıklar renklerini çabucak kaybeder, kahverengine dönüşürler. Bunu bir dereceye kadar önlemek istiyorsanız, tahta kaşıkları, duru suda iyice ıslattıktan sonra kullanırsanız daha iyi netice alırsınız.

Püf noktası
1 saat boyunca kulaklıkla bir şey dinlemenin kulaktaki bakteri sayısını % 700 arttırdığını,

İlginç bilgiler