Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Erdoğan´dan ABD´ye Kınama
Erdoğan´dan ABD´ye Kınama
Diyarbakır´da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika´nın YPG´ye verdiği desteği kınadığını söyledi. Erdoğan, ‘Bize verilen söz bu değil´ dedi.
Salur Mezar Damgalı Baba Ali Türbesi Ve Dirmil Yöresi Salurları Halk İnançları
Salur Mezar Damgalı Baba Ali Türbesi Ve Dirmil Yöresi Salurları Halk İnançları
Yörede insan yaşları ile ilgi olarak ilginç bir durum söz konusudur. Burada “Ana Yaşı” ve “Nüfus Yaşı” tanımlamaları vardır. Ana yaşı kişinin gerçek yaşıdır ve anadan doğumla başlar. Nüfus yaşı ise nüfus cüzdanında yazan ve resmî kayıtlara geçirildiği yaştır.[192] Bu iki yaş arasında nüfusa geç kaydetmeden ileri farklılıklar olabilmektedir.
 Kıbrıs Kurt Baba/Kutup Baba Yatırı Ve Anadolu Türk Halk İnanmalarında Yeni Bulgular
Kıbrıs Kurt Baba/Kutup Baba Yatırı Ve Anadolu Türk Halk İnanmalarında Yeni Bulgular
Kıbrıs´ta ismi “baba” lı olan tek yatır şüphesin Kutup Baba değildir. Kara Baba, onun adını taşıyan Kara Baba Sokağı ve Kara Baba Çeşmesi ve benzerleri de vardır[18]. Kurt Baba ile ilgilianlatılarda yer alan “rüya motifi”, rüyada uyarılma yöntemi, adak bezi asma ve mum yakma geleneği de keza Türk kültürlü halkların halk inançlarındandırlar.
Halk İnanmaları -Mitoloji Ekseninde Harput Monografinden Örneklemeler-2
Halk İnanmaları -Mitoloji Ekseninde Harput Monografinden Örneklemeler-2
ırgız Türeyiş Destanında ataları bir inekle mağarada yaşıyorlardı ve Kırgızlar onlardan türemişlerdi.[8] Türklerin ilk atasınınAya Ata ile izah eden destanda da bir mağarada yaşıyordu. Mağara ile ana rahmi arasında bir benzetme yapılmıştır
Türkiye´nin İtalya Büyükelçisi İle Yapılan Söyleşi
Türkiye´nin İtalya Büyükelçisi İle Yapılan Söyleşi
Türkiye´nin İtalya Büyükelçisi Aydın Adnan Sezgin, Ankara hükûmetinin Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) teröristleri ve PKK´nın ayrılıkçı Kürtlerine karşı giriştiği son hamlelere ilişkin gözlenen “dezenformasyon” konusunda endişeli. Ayrıca bu hamleleri gerekli kılan sebepleri izah etmeye de önem veriyor. Büyükelçi konuşmasında, "Türkiye, ekonomik kalkınması nedeniyle de diğer Müslüman ülkeler için bir referans noktası olabilecek bir demokrasi, bir hukuk devletidir." dedi.
Kurban: Mitoloji ve Metafiziği
Kurban: Mitoloji ve Metafiziği
Nihayet burada söylenmesi gereken “Allah yolunda” olanların, nefis terbiyesi yoluyla, ‘ego’larının tahakkümünden kurtulduklarıdır. “Yolda” olmak da, böylelikle mümkündür. Burada Hz. İsmail’in yerine kurban edilen ‘Koç’u, aynı zamanda burçlar kuşağının ilki olan koç burcu ile irtibatlı düşünmek, herhalde ilgisiz değildir. Koç Burcu’nun öncelikle Ego’yu, benliği ifade ettiğini de, birlikte düşünmek gerekir. Belki de buradan, göçebe olanların, yani “yolda” olanların, yani “Allah yolunda” olanların, zâhiri olarak koç kurban ederek, bâtıni olarak da, nefis terbiyesi yoluyla, ‘ego’larının tahakkümünden kurtularak, Allah indinde makbul olduklarını anlamak, manadan çok uzak bir yorum, olmamalıdır.
“Manipülasyon Ustaları”: Psikopatlar Dünyayı Yönetiyor
“Manipülasyon Ustaları”: Psikopatlar Dünyayı Yönetiyor
Beyinde duyguları düzenleyen nokta –amigdal- psikopatlarda daha az aktiftir. Dolayısıyla, onlardan farklı olarak bizlerin deneyimlediği gibi korku, üzüntü, pişmanlık veya tiksinti gibi duyguları hissetmezler. Ancak kendi işlerine yarayan durumlarda psikopatlar korkmuş, üzülmüş, öfkeli veya şaşırmış gibi davranabilirler; ve burada kilit kelime, “gibi davranmak”tır çünkü gerçek duyguları göstermek gerektiğinde ellerinden ancak bu gelir. İnsanları kendilerine karşı suçlu veya sempatik davranmaları için manipüle etmeye kararlı olduklarında “duygu kozu”nu harekete geçirmede herhangi bir sorun yaşamazlar.
İran ve Türkiye`siz İttifak Eksik
İran ve Türkiye`siz İttifak Eksik
Yarım yüzyılı aşkın süredir NATO`nun doğu hududunun kalesi durumundaki Türkiye`nin sınırı infilak etse de Atlantik Paktı İslam Devletine karşı Irak`ta girişilecek bombardımanlara katılmayacak; Türkiye de sadece insani operasyonlara destek vermekle yetinecek.Paris`teki zirvenin bir başka önemli yanı da İran`ın davet edilmemiş olması ve Suriye`nin, malum nedenlerle yokluğuydu.
Ey Osmanlı Geri Gel
Ey Osmanlı Geri Gel
Bir kez daha çift başlı kartalı Doğu uygarlığımızın, Ortodoks ve Müslümanların birliğinin sembolü olarak yükseltelim, hükümdarımıza iki ünvanı, İslam halifesi ve Ortodoksların imparatoru sıfatını verelim, küçük milliyetçilikleri geçmişe gömelim ve tarihte yepyeni bir çağ başlatalım.
Rus Gizli Servisi, Kafkasya`da Tükürük Topluyor
Rus Gizli Servisi, Kafkasya`da Tükürük Topluyor
Soçi Olimpiyatları’nda güvenlik konusunda kaygıları olan Rusya Kuzey Kafkasya’da muhafazakar Müslüman kadınlardan tükürük örneği almaya başladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
13.6801
EURO
15.4548
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Röportaj Tüm Roportajlar
Evinizde hayvan besliyorsanız ve bunların tüyleri koltuklarınıza, kanepelerinize bulaşıyorsa elinize yapışkan bir bant sarın ve tüylü olan yerlerde gezdirin.

Püf noktası
Günde bir paket cips yemek, yılda beş şişe sıvı yağ içmenize bedel Britanya Kalp Vakfının ortaya çıkardığı bu sonuç, "abur cubur"a merakı olan insanları oldukça korkutacak. En çok cips tüketen ülkelerin başında İngiltere ve ABD geliyor.

İlginç bilgiler