Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
‘Yapay Zeka´ya Emniyet Subabı Gerekir mi?
‘Yapay Zeka´ya Emniyet Subabı Gerekir mi?
Ünlü fizikçi Stephen Hawking, Tesla´nın kurucusu Elon Musk ve Microsoft´un sahibi Bill Gates, yapay zekanın, kendi kendinin farkına çok kısa bir zamanda varacağının uyarısında bulunuyor. Hawking 2014´te yaptığı bir söyleşide, insanların yavaş gerçekleşen biyolojik evriminin, yapay zekanın gelişim hızı ile yarışamayacağını söylemişti.
Türkiye Ve Avrupa Birbirine Bağlı
Türkiye Ve Avrupa Birbirine Bağlı
Türkiye´nin geçen yıl AB´ye gerçekleştirdiği ihracat 64 milyar dolar civarındaydı ki 144 milyarlık toplam ihracat değerinde bu yüksek bir orandır. Türk ihracatının dünya genelindeki en önemli 10 alıcısı arasında Almanya´nın birinci sırada yer aldığı 5 AB ülkesi bulunuyor.
AB ve ABD dijital verilerin iletiminde uzlaştı.
AB ve ABD dijital verilerin iletiminde uzlaştı.
Avrupa Birliği ve ABD dijital verilerin korunması ile ilgili yeni bir sistemde uzlaştı. Yeni anlaşma ile ABD´deki şirketler Avrupalıların kişisel bilgilerini daha iyi koruyacak ve ABD yetkili makamları ile AB yetkili mercileri bu alanda daha yakın işbirliği yapacak.
Microsoft´tan Erdoğan´a ziyaret
Microsoft´tan Erdoğan´a ziyaret
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Microsoft CEO´su Satya Nadella´yı Cumhurbaşkanlığı Sarayı´nda kabul etti.
Rusya´nın kendi ´bulut sistemi´ olacak
Rusya´nın kendi ´bulut sistemi´ olacak
Kommersant gazetesi, Rusya´nın teknolojide dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla Microsoft Azure ve Amazon Cloud´a alternatif olacak ´Rosplatform´ adlı yeni bir bulut sistemi geliştirdiğini yazdı.
Windows 10`un çıkış tarihi belli oldu
Windows 10`un çıkış tarihi belli oldu
Microsoft`un 2014`ün son çeyreğinde tanıttığı yeni işletim sistemi Windows 10, 29 Temmuz 2015`te piyasaya çıkacak.
İstanbul, Afrika İçin Yeni “Merkez”
İstanbul, Afrika İçin Yeni “Merkez”
Afrika’nın geleceğin kıtası olduğu her geçen gün daha sık söyleniyor ve yatırımlar da buraya yoğunlaşıyor... Ancak Afrika`ya yatırım yapmak için en iyi üs bizzat bu kıtanın kendisi değil, beklenmedik şekilde Türkiye! Bunu biz değil, Frost&Sullivan`ın uzmanları söylüyor. Türk hükûmetinin dış politikası, bu ülkenin dünya sahnesinde Afrika kıtası için güvenilir bir merkez olarak yer almak istediğini gösteriyor. Ancak her şeyin başladığı bir sektör varsa o da Türkiye`nin artık dünya liderleri arasında kabul edildiği inşaat sektörü. Dünyanın beşinci çimento ve mermer üreticisi durumundaki Türklerin, mesela Fas`ta inşaat ve altyapı sektörlerindeki yatırımları 1,4 milyar doları aşmış bulunuyor.
En değerli marka Apple
En değerli marka Apple
Amerikan teknoloji firması Apple, 2015 yılının en değerli 100 markası arasında ilk sırada yer aldı.
Microsoft yapay zekâ ile yaş tahmin ediyor
Microsoft yapay zekâ ile yaş tahmin ediyor
Microsoft tarafından geliştirilen bir yapay zekâ yazılımı fotoğraf üzerinden kişinin yaşını tahmin ediyor. Yazılımın çalıştığı siteye en yoğun ilgi Türkiye`den.
Rusya`da Google - Yandex savaşı
Rusya`da Google - Yandex savaşı
Arama motorları Google ile Yandex arasındaki rekabet kızışıyor.
Nokia`nın küllerinden doğan firmalar
Nokia`nın küllerinden doğan firmalar
Cep telefonu teknolojisinin dev firmalarından Nokia`nın Microsoft`a satılması, Finlandiya`da "kıyamet" olarak nitelendiriliyordu. Ancak Nokia`nın eski yöneticileri yeni kurdukları firmalarla teknoloji sektörünü canlı tutuyor.
MSN Messenger kapanıyor
MSN Messenger kapanıyor
Windows Live Messenger, yaygın adıyla MSN, Ekim`de kapanıyor. 1999`da yazılım şirketi Microsoft tarafından kurulan servis, 2005`te Çin`e taşınmıştı.
Hırsızlığa karşı, `iptal sinyali`
Hırsızlığa karşı, `iptal sinyali`
Google ve Microsoft firmaları Android ve Windows telefon işletim sistemlerine ekleyecekleri bir özellikle kullanıcılarının çalınan telefonlarını anında çalışamaz hale getirebilmesini planlıyor.
Microsoft’un Yeni Başkanı Belli Oldu
Microsoft’un Yeni Başkanı Belli Oldu
Microsoft, Hint kökenli Satya Nadella’yı yeni yönetim kurulu başkanı olarak belirledi.
“Doktorlarımızın  eğitimini ilaç şirketlerine bırakmamalıyız.“
“Doktorlarımızın eğitimini ilaç şirketlerine bırakmamalıyız.“
Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın: "İnsanda; akıl-ruh-vicdan üçlüsü, şeytan-nefis-zeka üçlüsüyle daima çatışma halindedir. Nefis grubu hakim gelirse, şeytani bir durum ortaya çıkar."
Teknolojinin bedelini Kongolular ödüyor
Teknolojinin bedelini Kongolular ödüyor
Kongo`da mineraller ücra bölgelerdeki madenlerden, genellikle karın tokluğuna çalışan işçiler tarafından, elle kazılarak çıkarılıyor. Çalışma koşulları tehlikeli ve sık sık iş kazaları oluyor. Birçok madeni ya yozlaşmış komutanlar ya da silahlı isyancı grupları kontrol ediyor. İkisi arasında neredeyse hiçbir fark yok. Maden filizleri, 45 kilometre uzaklıktaki küçük uçak pistlerine çuvallarla, hamalların sırtında taşınıyor; her aşamada zorla geçiş ücretleri alınıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3168
EURO
6.0318
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Röportaj Tüm Roportajlar
1495 Şehzade Cem öldü.
1848 Fransa´da geçici hükümet kurularak II. Cumhuriyet ilan edildi.
1908 Dr. Galip Üstün tarafından "Topkapı Fukaraperver Cemiyet´i" kuruldu.
1942 769 Romanyalı Yahudiyi taşıyan Struma vapuru Karadeniz´de batırıldı, yalnız bir yolcu kurtulabildi. Romanyalı Yahudiler Nazi işgalinden uzaklaşmak ve Filistin´e göç etmek istiyorlardı. Türkiye kabul etmeyince Karadeniz´e geri dönmek zorunda kalmışlardı.
1954 stanbul´da sıcaklık -6 dereceye düştü. Tuna Nehri´nden koparak Karadeniz´e ulaşan ve daha sonra İstanbul Boğazı´na inen buzlar Boğazı ve limanı kapladı. Deniz trafiği durdu.
Camlarınız çok kirliyse, 1 litre sıcak su, 1 fincan sirke karışımı ile camları soldan sağ temizleyin. Camlar silindikten sonra yağmur yağdı ve yağmur lekeleri oluşuyorsa. Temizlik yapıldıktan sonra temiz suya bir miktar gliserin koyun ve camların üstünden geçin. Yağmur damlaları leke bırakmayacaktır.

Püf noktası
Dünyanın en hızlı davulcusu ünvanı, dakikada " 1247 " vuruşla kırdığı rekorla mike mangini ye aittir.

İlginç bilgiler