Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Türkiye`nin Yeni Ermeni Stratejisi
Türkiye`nin Yeni Ermeni Stratejisi
Türkiye Cumhurbaşkanı, kısa bir süreden beri ülkesinin tarihinde en hassas konuyla ilgili atağa geçti. Erdoğan, Osmanlı İmparatorluğu egemenliği altında yapılan Ermeni soykırımının 100. yıl dönümüne az bir süre kala Türkiye’nin bu konuyla ilgili görüşmelere açık olduğunu gösteren girişimlerde bulunuyor. Hedefse, soykırımın 100. yıl dönümünde dünya çapında kabul edilmesini engellemek
Uzmanlardan Duyarlı Yapay Deri
Uzmanlardan Duyarlı Yapay Deri
Güney Koreli uzmanlar ısı, basınç ve ıslaklığa hassasiyet gösteren yapay deri imal etmeyi başardı. Uzmanlar, insan derisinin duyarlılığına sahip bu yapay deri sayesinde robotların bir gün bilgisayar klavyesinde yazı yazabilmesini, hatta bebek bezi değiştirmesini umuyor.
“Manipülasyon Ustaları”: Psikopatlar Dünyayı Yönetiyor
“Manipülasyon Ustaları”: Psikopatlar Dünyayı Yönetiyor
Beyinde duyguları düzenleyen nokta –amigdal- psikopatlarda daha az aktiftir. Dolayısıyla, onlardan farklı olarak bizlerin deneyimlediği gibi korku, üzüntü, pişmanlık veya tiksinti gibi duyguları hissetmezler. Ancak kendi işlerine yarayan durumlarda psikopatlar korkmuş, üzülmüş, öfkeli veya şaşırmış gibi davranabilirler; ve burada kilit kelime, “gibi davranmak”tır çünkü gerçek duyguları göstermek gerektiğinde ellerinden ancak bu gelir. İnsanları kendilerine karşı suçlu veya sempatik davranmaları için manipüle etmeye kararlı olduklarında “duygu kozu”nu harekete geçirmede herhangi bir sorun yaşamazlar.
Uygarlığın Ayak İzleri Bulundu
Uygarlığın Ayak İzleri Bulundu
İngiltere’nin doğu kıyılarında bir plajda araştırma yapan uzmanlar, Afrika kıtası dışında dünyanın en eski insan ayak izlerini buldu. Bir milyon yıl öncesine ait olduğu sanılan ayak izlerinin, Kuzey Avrupa’da insanoğlunun varlığına dair en eski kanıt olduğu sanılıyor
Emekli uzmanlardan gençlere rehberlik
Emekli uzmanlardan gençlere rehberlik
Tecrübeli Uzmanlar Servisi (SES) meslek tecrübesi olan emeklilere tüm dünyada ve Almanya’da gönüllü rehberlik yapıp tecrübelerini aktarma imkânı sunuyor. Hizmet kapsamında 10 bin kadar uzman kayıtlı.
ABD Erdoğan dönemine hazırlanıyor
ABD Erdoğan dönemine hazırlanıyor
Türkiye bölgedeki vazgeçilmez rolünü koruyor. Washington kulislerinde ise Erdoğan’ın Çankaya’ya çıkmasının ardından muhtemel siyasi oluşumlar konuşuluyor.
Derin soğutma nakil öncesi organ ömrünü uzatabilir
Derin soğutma nakil öncesi organ ömrünü uzatabilir
Derin soğutma tekniği ile iç organların beden dışında canlı korunabileceği sürenin uzatılması amaçlanıyor. İçinde bir Türk doktorun yer aldığı ABD`li ekip, bu teknikle organların nakil öncesi günlerce canlı tutulabileceğini belirtiyor.
Uzmanlardan dijital donanım çağrısı
Uzmanlardan dijital donanım çağrısı
NSA Araştırma Komisyonu`nun daveti üzerine üyelere bilgi veren siber güvenlik uzmanlarına göre, NSA skandalının benzerleri her zaman yaşanabilir. Yine de alınabilecek önlemler var.
 “Rusya ve Türkiye, IŞİD’e karşı işbirliği yapmalı”
“Rusya ve Türkiye, IŞİD’e karşı işbirliği yapmalı”
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, IŞİD’ın Irak’taki eylemlerini değerlendirdi. Lavrov, Irak’taki duruma, Batı’nın ‘maceracı politikaları’nın neden olduğunu söyledi. Ankara Politikalar Merkezi Başkanı Hasan Kanbolat, Rusya’nın IŞİD’e yönelik politikasını RS FM’de değerlendirdi.
Kurtuluş çevre dostu enerjide
Kurtuluş çevre dostu enerjide
Dünya İklim Konseyi yeni açıkladığı raporda küresel ısınmanın önüne geçilmesi için uyarılarda bulundu. Raporda enerji dönüşümünün sanıldığı kadar pahalı olmadığı belirtiliyor.
Kanada Türkiye İle İlişkileri Geliştirmeli
Kanada Türkiye İle İlişkileri Geliştirmeli
Türkiye çağımızda ticari anlamda meydan okumanın en iyi örneklerden biri. Son on yılda çok büyük oranda ekonomik büyüme katetti, önemli ekonomik reformlar yaptı ve güçlü küresel şirketler ve markalar oluşturdu.
ABD`de Gelir Uçurumu En Üst Düzeyde
ABD`de Gelir Uçurumu En Üst Düzeyde
Amerikan Nüfus Dairesi’nin son bir yılı kapsayan raporuna göre her yedi Amerikalı’dan biri yoksul. Amerikan nüfusunun en zengin yüzde 1’lik kesimi, geçen yılki hane başına düşen gelirden son 80 yılın yüksek payını aldı. Veriler, Amerika’da gelir adaletsizliğinin 30 yıldır arttığını gösteriyor.
Biyokorsanlara karşı savaş
Biyokorsanlara karşı savaş
Önde gelen bir grup bilimadamına göre, dünya büyük bir biyo-çeşitlilik krizinin eşiğinde. İktisatçılar, ormanlara, nehirlere, mercan kayalıklarına verilen zararın küresel ekonomiye maliyetinin yılda 2 ilâ 4 trilyon doları bulduğunu tahmin ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3168
EURO
6.0318
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Röportaj Tüm Roportajlar
1495 Şehzade Cem öldü.
1848 Fransa´da geçici hükümet kurularak II. Cumhuriyet ilan edildi.
1908 Dr. Galip Üstün tarafından "Topkapı Fukaraperver Cemiyet´i" kuruldu.
1942 769 Romanyalı Yahudiyi taşıyan Struma vapuru Karadeniz´de batırıldı, yalnız bir yolcu kurtulabildi. Romanyalı Yahudiler Nazi işgalinden uzaklaşmak ve Filistin´e göç etmek istiyorlardı. Türkiye kabul etmeyince Karadeniz´e geri dönmek zorunda kalmışlardı.
1954 stanbul´da sıcaklık -6 dereceye düştü. Tuna Nehri´nden koparak Karadeniz´e ulaşan ve daha sonra İstanbul Boğazı´na inen buzlar Boğazı ve limanı kapladı. Deniz trafiği durdu.
Pırıl Pırıl Çaydanlık: Çok sevdiğiniz çaydanlığınız, zamanla mat bir görünüme bürünebilir. Yarım bardak sirkeye bir tutam tuz atıp, sert bir süngeri buna batırarak çaydanlığı silmeyi deneyin, pratik bir şekilde eski parlaklığına hemen kavuştuğunu göreceksiniz.

Püf noktası
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4