Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Pegida Cihatçılar Gibi Düşünüyor
Pegida Cihatçılar Gibi Düşünüyor
"Türklerin Almanya`ya göçü 50 yılı aşan, tarihî bir başarı hikâyesidir. Entegrasyonu ilerletmek istiyorsak bu başarı hikâyelerine odaklanmalıyız. Türkler asırlarca camilerin, kiliselerin, sinagogların yan yana olduğu çok kültürlü toplumların içinde yaşadılar. Türkler gelmeden önce Almanya`da sadece Alman gelenekleri vardı. Belirleyici olan, "biz" diyebilmek ve kucaklayıcı konuşabilmektir. Şansölye Merkel`in İslam`ın bu kıtaya ait olduğunu ve kendisinin de bütün Almanların Başbakanı olduğunu söylemesini çok takdir ediyorum. Ama birisi kalkıp da "öteki aşırılıkçılıkla" mücadele ettiğini söyler ama kendi içindeki aşırılıkçılığa müsamaha gösterirse, üstüne bir de "öteki aşırılıkçılığı" din üzerinden tanımlamaya kalkarsa bu büyük bir tehlike demektir."
Türkiye... Davutoğlu Zamanı
Türkiye... Davutoğlu Zamanı
Geçiş, kusursuz oldu. Erdoğan 10 Ağustos`ta oyların yüzde 52`sini alarak Türkiye’nin halkoyuyla seçilen ilk cumhurbaşkanı oldu. 27 Ağustos`ta AK Parti liderliğini bıraktı ve yerine uygun bir kişi olan Davutoğlu seçildi. Erdoğan binlerce partiliye yönelik veda konuşmasında “yeni Türkiye” vizyonunu ortaya koydu.
Türkiye Kıyı Savunmasını Güçlendiriyor
Türkiye Kıyı Savunmasını Güçlendiriyor
Türkiye, konvansiyonel ve konvansiyonel olmayan güvenlik tehditleriyle -yasa dışı göç dâhil- mücadele etmek için başta Ege ve Akdeniz’de olmak üzere sahil savunmasını artırıyor. Kıdemli bir donanma subayı, “Yeni şart, bizi, Ege Denizi’nde insan kaçakçılığına karşı daha fazla koruma sağlamaya itiyor. Sorunla mücadele için denetleme alet ve ekipmanlarını geliştirmeyi planlıyoruz." dedi.
Teknolojinin bedelini Kongolular ödüyor
Teknolojinin bedelini Kongolular ödüyor
Kongo`da mineraller ücra bölgelerdeki madenlerden, genellikle karın tokluğuna çalışan işçiler tarafından, elle kazılarak çıkarılıyor. Çalışma koşulları tehlikeli ve sık sık iş kazaları oluyor. Birçok madeni ya yozlaşmış komutanlar ya da silahlı isyancı grupları kontrol ediyor. İkisi arasında neredeyse hiçbir fark yok. Maden filizleri, 45 kilometre uzaklıktaki küçük uçak pistlerine çuvallarla, hamalların sırtında taşınıyor; her aşamada zorla geçiş ücretleri alınıyor.
Büyük Güçlerin Uranyum Yataklarını Ele Geçirme Mücadelesi
Büyük Güçlerin Uranyum Yataklarını Ele Geçirme Mücadelesi
Moğolistan, Zimbabwe, Tanzanya, Kongo ve Doğu Türkistan... Çöl, açlık, kargaşa ve askeri darbelerle birarada anılan bu ülkeler şimdi büyük güçler arasındaki uranyum rezervlerini kontrol etme mücadelesinin tam ortasındalar.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
7.8179
EURO
9.2677
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Röportaj Tüm Roportajlar
Satın aldığınız ayakkabılar ayağınızı sıkıyor ise onları bir kaç dakika buhara tutun.

Püf noktası
Ayı inlerinin girişleri her zaman kuzeye bakar.

İlginç bilgiler