Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Tika Başkanı Çam´a Devlet Nişanı
Tika Başkanı Çam´a Devlet Nişanı
Filistin´in Ankara Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa, büyükelçilikte düzenlenen törende TİKA Başkanı Serdar Çam´a Filistin Devlet Nişanı verdi.
2 Bin 500 Yıllık Sanat Devam Ediyor
2 Bin 500 Yıllık Sanat Devam Ediyor
Anadolu Selçuklu Devleti zamanından günümüze kadar gelen halı dokuma sanatı, Bodrum ilçesinde devam ettiriliyor.
Karadeniz İle Akdeniz Buluşuyor
Karadeniz İle Akdeniz Buluşuyor
Osmanlı Padişahı Sultan Abdülaziz döneminde ilk kez dile getirilen, İkinci Abdülhamid zamanında projesi çizilen 600 kilometrelik “Karadeniz-Akdeniz Yolu” 2017 yılında hizmete giriyor.
`ABD`nin Nusra`ya desteğinin kanıtları var`
`ABD`nin Nusra`ya desteğinin kanıtları var`
İngiliz The Independent gazetesi yazarı Robert Fisk, ABD`nin Nusra Cephesi ile ilişki içerisinde olduğunu savunup bunun artık bir komplo teorisi olmadığını ve istihbarat raporlarının ilişkiyi kanıtladığını yazdı.
Kırım Tatarları İşgali Protesto Ediyor
Kırım Tatarları İşgali Protesto Ediyor
Cemiloğlu: “Türkiye gazın yüzde 58’ini Rusya’dan alıyor, ticaret hacmi 40 milyarın üzerinde, son zamanlarda Türkiye ekonomisine Rusya tarafından çok çekici yatırımlar var. Ayrıca Rusya tarafından devamlı Kürt ayrılıkçı PKK örgütünü ve başka solcu grupları desteklemekle şantaj yapılıyor. Tüm bunlar Türkiye’nin yaklaşımını belirliyor”
İngilizler, Türk şifrelerini çözmüştü
İngilizler, Türk şifrelerini çözmüştü
Araştırmacı-Yazar Ahmet Anapalı, ASAM`da, "Lozan Görüşmeleri’nde Patrikhane’nin statüsünün belirlenmesinde hahambaşı Haim Nahum’un rolü"nün ele alındığı konferansta, Lozan görüşmeleri sırasında, İngilizlerin Türk şifrelerini çözdüğünü söyledi. Konferansta sunulan Başbakanlık arşivine ait bir belgede de "İngilizler, Lozan Konferansı esnasında Türklerin şifreli telgrafnamelerinin bütün gruplarını okumakta idiler" deniyor.
“5 yılda 7 ülkeyi ortadan kaldıracağız"
“5 yılda 7 ülkeyi ortadan kaldıracağız"
“Bunu az önce yukarıdan –yani Savunma Bakanlığı ofisinden- bugün aldım. Beş yıl içerisinde, Irak’la başlayıp ardından Suriye, Lübnan, Libya, Somali, Sudan ve en son da İran ile tamamlanacak bir şekilde yedi ülkeyi nasıl ortadan kaldıracağımıza dair bir bilgi notu bu.” Belgenin gizli olup olmadığını sorunca, “evet, bayım” dedi. “O zaman bana göstermeyin,” dedim ben de
Şimdi Brüksel Yalvarıyor
Şimdi Brüksel Yalvarıyor
Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne girmesindeki bitmek bilmeyen trajikomik hikâyede roller galiba değişti. Şimdi Brüksel, Ankara’yı Avrupa hayalinden vazgeçmemesi konusunda ikna ediyor. Avrupa Konseyi Başkanı ve protokolde Avrupa bürokrasisindeki birinci isim olan Herman Van Rompuy, defalarca Türkiye’de bulundu hatta Erdoğan’dan Avrupa’ya bir şans daha vermesini bizzat rica etti.
Asya`nın gelecekteki rolü
Asya`nın gelecekteki rolü
Gerek Rusya gerek Çin Orta Asya`da nüfuz sahibi olmak için çalışırlarken istemeden mevcut statükonun yerini sağlamlaştırmasına neden oldular. Rusya ve Çin’e çıkar sağlayan çeşitli iş anlaşmaları konusundaki incelemeler, hukukun üstünlüğü, kurumsal yönetişim, ve kâr sağlayan mülkiyette şeffaflığın bir lüks olarak görüldüğü ve bu nedenle feda edilebileceğini teyit etmiştir. Dolayısıyla devletin ticari işlemlerdeki varlığının, sürdürebilir bir ekonomik gelişme yaratılmasına fazla bir katkısı yoktur. Nitekim, bazı ticari işlemler sadece “gölge devletin” devamına yaramış, gelir üretiminin ekonomik kalkınmayı değil, rejimin sürekliğini sağlamasını garanti etmiştir.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3710
EURO
6.0755
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Röportaj Tüm Roportajlar
Çatal-Bıçaklar için pratik bilgiler: Bulaşık makinesi çatal, bıçaklarınızı karartıyorsa, bunu önlemenin kolayı var. Bulaşık makinesinin deterjan gözüne ayda bir kere olmak üzere çamaşır suyu koyun. Böylece çatal ve bıçaklarınızın kararmasını engellediğiniz gibi onları parlatmış da olursunuz.

Püf noktası
Okyanus kaplumbağasının hiçbir şey yeyip içmeden 1 yıl yaşayabileceğini, ömürlerinin de 200 yıl olduğunu ,

İlginç bilgiler