Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Türkiye`ye sızan 4 IŞİD militanı yakalandı
Türkiye`ye sızan 4 IŞİD militanı yakalandı
Kilis sınırına yakın noktalarda IŞİD ile muhalif gruplar arasındaki çatışmalar devam ederken sınır hattından yasa dışı yollarla Suriye`den Türkiye`ye geçen 4 IŞİD`li güvenlik güçleri tarafından yakalandı.
Üçlü Temas Grubu Minsk`te toplandı
Üçlü Temas Grubu Minsk`te toplandı
Belarus`un başkenti Minsk`te düzenlenen Ukrayna-Rusya-AGİT Üçlü Temas Grubu`nun toplantısı sona erdi. Toplantıda Ukrayna`nın doğusundaki sorunun barışçıl yolla çözülmesi, çatışmaların sürdüğü bölgelerin silahlardan arındırılması, ağır silahların cephe hattından çekilmesi ve gerçek ateşkesin sağlanması ile bölgedeki insani durum ele alındı.
Ukrayna`da şiddet kontrolden çıktı
Ukrayna`da şiddet kontrolden çıktı
Ukrayna`nın doğusunda ayrılıkçılarla Kiev`e bağlı birlikler arasında çatışmalar şiddetlendi. Çatışmalarda 13`ü sivil en az 42 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
Boru Hatları Arasında Türkiye
Boru Hatları Arasında Türkiye
Cumhurbaşkanlarının doğal gaz boru hattı konusunda anlaşmaya varmalarına rağmen Türkiye, kendi önceliklerini hayata geçirmek istiyor.Rusya Enerji Bakanı Alexander Novak, Avrupa Komisyonu Enerji Birliği Başkan Yardımcısı Maroş Şefçoviç ile yaptığı görüşmede, Moskova’nın Güney Akım projesinden vazgeçmesini yineledi. Boru hattı Türkiye’de sona erecek ve doğal gaz Yunanistan üzerinden Avrupa’ya iletilecek. Rusya’nın yeni ortağı İçin Anadolu’dan geçecek doğal gaz Hattı hâlâ önemli.
‘Güney Akım projesinin iptali en çok Türkiye’ye yarayacak’
‘Güney Akım projesinin iptali en çok Türkiye’ye yarayacak’
Türkiye ile Rusya arasında beşincisi düzenlenen Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi enerji konusunda çok önemli anlaşmalara sahne oldu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Güney Akım Projesi’nin rafa kaldırıldığını, Mavi Akım Projesi’ne Türkiye ile birlikte ağırlık verileceğini açıkladı. Güney Akım Projesi ile Rusya Ukrayna’ya alternatif bir boru hattı oluşturmayı hedefliyordu. Bu amaçla İtalyan petrol devi ENI ile Rus Gazprom proje için 2007’de kolları sıvadı.
Türkiye`nin Bölgesel Enerji Merkezi Olma Mücadelesi
Türkiye`nin Bölgesel Enerji Merkezi Olma Mücadelesi
Türkiye, önemli coğrafi konumuyla Avrupa ile Orta Doğu ve Orta Asya’daki ülkeler arasında petrolle doğal gaz transfer edilen boru hatlarının muhakkak geçmesi gereken bir yere dönüşmüş durumda.
`Türkiye Irak Petrolü İçin İdeal Güzergah`
`Türkiye Irak Petrolü İçin İdeal Güzergah`
Ortadoğu uzmanı ve SAIS profesörü Daniel Serwer, Türkiye`ye petrol ve doğal gaz ihracatını arttırması durumunda Irak`ın Avrupa pazarlarına daha yakınlaşacağını ve Rusya`ya alternatif oluşturabileceğini söyledi.
Kapılar İsrail Doğalgazına Kapalı
Kapılar İsrail Doğalgazına Kapalı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ankara’da Malta Enerji Bakanı ile düzenlediği ortak basın toplantısında bir muhabirin Türkiye ve siyonist rejim arasındaki enerji iş birliğiyle ilgili yönelttiği soru üzerine İsrail’den Türkiye’ye veya Türkiye üzerinden dünya pazarlarına doğal gaz sevkiyatının söz konusu olmadığını belirtti.
Katar Emiri`nin sürpriz Türkiye ziyareti ve Tartışmaları
Katar Emiri`nin sürpriz Türkiye ziyareti ve Tartışmaları
Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi (KIKBY) Başkanı Mesud Barzani’nin sürpriz Ankara ziyaretinin 24 saat sonrasında, Ankara gece yarısı Katar Emiri Şeyh Tamim Bin Hamad Al Thani`yi ağırladı.
Kotil: Yolcu Bizim Patronumuzdur
Kotil: Yolcu Bizim Patronumuzdur
Avrupa Hava Yolları Birliği Başkanı ve THY CEO’su Temel Kotil, Uzun Vadede Asya ve Avrupa’daki Hava Yolu Trafiğinde Canlılık Yaşanacağı Görüşünde.
Boğaz İle Petruss Arasında
Boğaz İle Petruss Arasında
THY, bu yıl için Türkiye`den Lüksemburg`a yaklaşık sekiz bin, sonraki yıl ise 10 bin turist taşımayı hesaplıyor. Lüksemburg hattının başarılı olacağından şüphe duymuş olanlar için ise Eminoğlu şöyle dedi: "Daha önce hiç ticari kaygılar nedeniyle bir hattı kapatmak zorunda kalmadık. Biz ‘sonsuza dek’ buradayız."
Bağdat, K. Irak`ın Türkiye`ye Petrol Sevkine Karşı
Bağdat, K. Irak`ın Türkiye`ye Petrol Sevkine Karşı
Geçen yılın sonunda yapılan anlaşma uyarınca Kuzey Irak’taki Kürt bölgesinden Türkiye’ye petrol akışı başladı. Ancak petrol satışının yasadışı olduğunu öne süren Bağdat Hükümeti, Bölgesel Kürt Yönetimi ve Türkiye arasındaki petrol anlaşmasını uluslararası yargıya taşıyor.
Kremlin, Yüzünü Asya`ya Çevirdi
Kremlin, Yüzünü Asya`ya Çevirdi
ABD ve Avrupa ekonomilerinde yavaşlamayla eş zamanlı olarak, Asya-Pasifik ülkelerinin sergilediği muazzam ekonomik büyüme, son iki-üç yıl içinde küresel ekonomik güç dengelerinde önemli dönüşümlere yol açtı. ABD, Pasifik Okyanusu çevresindeki ülkelerdeki askeri varlığını artıracağını açıkladı.
Rusya’nın Enerji Jeopolitiğine Dair Yüksek Hedefleri
Rusya’nın Enerji Jeopolitiğine Dair Yüksek Hedefleri
Moskova Güney Akım’ı tamamladığında ve sevkiyata yönelik boruhattının altyapısı üzerinde tam bir denetim sağladığında, bu durum, Washington açısından büyük bir jeopolitik bozgun anlamına gelecek. 1990’ların başında Sovyetler Birliği’nin dağılmasından beri, Washington’un Hazar bölgesi ve Avrasya’daki enerji jeopolitiği, Moskova’nın elindeki jeopolitik manivelayı zayıflatmak üzerine kuruluydu. Keza, Moskova, söz konusu manivela sayesinde, Washington’un NATO çevreleme stratejisini durdurabiliyordu. Moskova, AB’nin doğalgaz veya petrol gelirlerine tamamen bağımlı olmaksızın, özellikle Çin başta olmak üzere Avrasya’daki doğu komşularıyla uzun dönemli enerji ortaklıkları kurmaya yöneliyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3168
EURO
6.0318
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Röportaj Tüm Roportajlar
1495 Şehzade Cem öldü.
1848 Fransa´da geçici hükümet kurularak II. Cumhuriyet ilan edildi.
1908 Dr. Galip Üstün tarafından "Topkapı Fukaraperver Cemiyet´i" kuruldu.
1942 769 Romanyalı Yahudiyi taşıyan Struma vapuru Karadeniz´de batırıldı, yalnız bir yolcu kurtulabildi. Romanyalı Yahudiler Nazi işgalinden uzaklaşmak ve Filistin´e göç etmek istiyorlardı. Türkiye kabul etmeyince Karadeniz´e geri dönmek zorunda kalmışlardı.
1954 stanbul´da sıcaklık -6 dereceye düştü. Tuna Nehri´nden koparak Karadeniz´e ulaşan ve daha sonra İstanbul Boğazı´na inen buzlar Boğazı ve limanı kapladı. Deniz trafiği durdu.
Islanan ayakkabılarınızı gazete ve pirinç yardımı ile kurutabilirsiniz.

Püf noktası
Türkiyenin En Yüksek Üçüncü Dağı Süphan Dağıdır, Bitlis

İlginç bilgiler