Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
 Yasin Aktay İle Röportaj
Yasin Aktay İle Röportaj
Yasin Aktay: "Türkiye başka ülkelerin işlerine ne askerî olarak ne de başka bir şekilde müdahale eder. Türkiye işgalci bir ülke değil, komşularında gözü olan veya başka ülkelerde gelişme arzusu olan bir ülke de değil."
Erdoğan: Suriye`de yaşananların bir sebebi de Türkiye`nin gücünü kırmak
Erdoğan: Suriye`de yaşananların bir sebebi de Türkiye`nin gücünü kırmak
Gölbaşı`ndaki Aselsan Radar ve Elektronik Harp Teknolojileri Merkezi`nin açılış töreninde konuşan Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası camianın Suriye`de yaşanan gelişmelere sessiz kaldığını ifade etti, "Bugün Suriye`de yaşananların gerisindeki sebeplerden biri de Türkiye`nin gücünü kırma gayesidir" dedi.
Hristiyanlarca `13. Cuma` neden uğursuz?
Hristiyanlarca `13. Cuma` neden uğursuz?
Bazı inançlarda ayın 13`üne denk gelen Cuma gününün uğursuzluğunun kaynağı nedir? Sinemada, edebiyatta ve müzikte de çokça dile getirilen bu inanışın kökeni nerelere dayanıyor?
Erdoğan: Papa İle Aynı Fikirdeyiz
Erdoğan: Papa İle Aynı Fikirdeyiz
Üç günlük resmî ziyaret çerçevesinde Türkiye’ye gelen Roma Katolik Kilisesinin lideri Papa Fransuva ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma günü Ankara’da bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmeden sonra yapılan ortak basın toplantısında, Türkiye ve Papa Fransuva’nın hiçbir konuda farklı düşünmediklerini belirtti.
Nükleer silahlanma: Skandal ikiyüzlülükler
Nükleer silahlanma: Skandal ikiyüzlülükler
ABD nükleer silahlanmanın yayılmasına karşı, fakat buna son vermek için askeri güç kullanma tehdidini kullanma kabiliyetine artık sahip değil. Bugüne kadar nükleer silahlanmayı durdurmuş olan ülkeler artık bu durumu tekrar gözden geçiriyor. Sovyetler Birliği’nin eski nükleer alanları olan Belarus, Ukrayna ve Kazakistan tekrar başlatmak için gerekli bilgiye sahip.
Bakır kablo ile internette `hız rekoru`
Bakır kablo ile internette `hız rekoru`
Bir grup araştırmacı geleneksel bakır telefon kablosu kullanarak saniyede 10 gigabits (Gbps) veri transferi gerçekleştirdiklerini açıkladı. Araştırmacılar bunun bir rekor olduğunu belirtiyor
Türkiye`ye Jeopolitik Bir Seyahat
Türkiye`ye Jeopolitik Bir Seyahat
Türkiye, 1940 yılının ABD’sinden çok önde; ancak çevresindeki karmaşıklığı idare edecek kadar eğitimli ve deneyimli personele veya idari yapıya sahip değil. Tüm karmaşıklığına rağmen Türkiye’nin öngörülebilir olduğunu düşünüyorum. Bu ülke, kapsamlı bir içsel istikrarsızlık sürecinden geçecek ve hazır olmadığı dış imtihanlar verecek. Ancak, en sonunda, bir zamanlar olduğu konuma geri dönecek: Büyük bir bölgesel güç.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
4.6560
EURO
5.4274
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Röportaj Tüm Roportajlar
Tavalardaki Lekeler: Teflon tavalarınızda oluşan lekeleri çıkarmak için, bir bardak suya 2 çorba kaşığı Karbonat ve yarım su bardağı sirke karıştırın. Sirkeli ve karbonatlı suyu teflon tavanızın içine dökün ve 10 Dakika kaynatın. Lekelerin kolayca çıktığını göreceksiniz.

Püf noktası
Vücudumuz 1 bardak kolayı sindirmesi ve böbreklere zarar vermemesi için 32 bardak suya ihtiyaç duyar.

İlginç bilgiler