Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Cumhurbaşkanı´nın El Arabiya Mülakatı
Cumhurbaşkanı´nın El Arabiya Mülakatı
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Terör, Türkiye başta olmak üzere bölge ülkelerini hedef alıyor. Bildiğiniz gibi Türkiye´nin Suriye ile arasında 911 kilometrelik bir sınır varken Irak ile arasında 360 kilometrelik bir sınır söz konusu. Katil Esad rejimi, masum insanları öldürüyor. Ölü sayısı her ne kadar 600 bin olarak açıklansa da ben bu rakamın artık bir milyona ulaştığına inanıyorum. Rejim, varil bombaları, tanklar, toplar kullanmıştır. Medeniyeti ve kültür mirasını yerle bir etmiştir. Bunu acımasız bir şekilde yaptı ve yapmaya devam ediyor. Geçmişte Esad ailesiyle iyi ilişkilerimiz vardı ancak zulüm olduğu zaman ilişkiler devam ettirilemez. Bizim geçmişte olduğu gibi katil ve cani Esad ile aynı ilişkilerimizin olması mümkün değil. Aynı zamanda zulmü kabul etmek zulmün ta kendisidir. Zulmü kabul eden de zalimler gibi davranmış olur. Kim olursa olsun biri zulme neden oluyorsa onlara bakışımız da böyledir.
Kosova´da vatandaşlıktan çıkmak için rekor başvuru
Kosova´da vatandaşlıktan çıkmak için rekor başvuru
Avrupa´nın değişik ülkelerine sığınan 350 Kosovalı, belediyelere başvurarak vatandaşlıktan çıkmak istediklerini bildirdi.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın´dan İbadi´ye Erdoğan uyarısı
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın´dan İbadi´ye Erdoğan uyarısı
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Irak´tan kaynaklanan birtakım eleştirileri görüyoruz. Asılsız ithamları kabul etmemiz mümkün değildir. Özellikle Cumhurbaşkanını hedef alan açıklamalar bu sürece katkı sunmaz. Türkiye´nin Irak´ta herhangi bir gizli gündemi yoktur" dedi.
Rus uçağı krizi sonrası Moskova´da bir ilk
Rus uçağı krizi sonrası Moskova´da bir ilk
Rusya ile Türkiye arasında, Rus uçağının düşürülmesi ile başlayan sıkıntılı dönem boyunca Rusya´daki fuarlara katılmayan Türk fuarcılar, bu ay içinde Moskova´da düzenlenen 20. World Food Moscow Gıda Fuarı ve 47. kez kapılarını açan Tekstillegprom Fuarı´nda milli katılım organizasyonu gerçekleştirdi.
´Türkiye-ABD İlişkileri Zor Bir Dönemden Geçiyor´
´Türkiye-ABD İlişkileri Zor Bir Dönemden Geçiyor´
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Turken Vakfı´nın onuruna düzenlediği gala yemeğine katıldı. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada Türk-Amerikan ilişkilerinin zor bir dönemden geçtiğini söyledi. İki ülke arasında bazı konularda görüş farkları olduğunu açıkladı.
Erdoğan: ABD´nin YPG ve PYD´yi desteklemesini anlamakta zorlanıyoruz
Erdoğan: ABD´nin YPG ve PYD´yi desteklemesini anlamakta zorlanıyoruz
"ABD yönetiminin PYD ve YPG´yi desteklemesini anlamakta zorlanıyoruz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sayın Başkan ile bunları konuştuk ama dinletemedik. Şimdi ne yazık ki yine aynı oyun oynanıyor. Buradan bir netice çıkmaz. Burada sadece kan kaybı olur" ifadelerini kullandı.
‘İran-Çin yakınlaşmasının ardından Ortadoğu´yu yeni bir jeopolitik yapılandırma bekliyor´
‘İran-Çin yakınlaşmasının ardından Ortadoğu´yu yeni bir jeopolitik yapılandırma bekliyor´
İran, Doğu Asya´yı Avrupa´ya bağlayan kadim İpek Yolu´nun yeninde canlandırılmasını destekliyor. Peki, Çin´in 2013 yılında açıkladığı bu jeopolitik projede İran´a hangi rol düşüyor? Rus siyaset uzmanı ve Doğu bilimcisi Vladimir Sajin, Tahran´ın bu projeye katılmasıyla Ortadoğu´yu yeni bir jeopolitik yapılandırmanın beklediğini söyledi.
Başbakan Yıldırım´ın El Şark Mülakatı
Başbakan Yıldırım´ın El Şark Mülakatı
Katar, 15 Temmuz´da yaşadığımız darbe girişiminde Türkiye´ye en fazla destek veren ülke oldu. Bu duruşu unutmayacağız. Türk halkı da unutmayacak. Batılı devletlerden ve ABD´den darbe girişiminin hemen ardından bir tavır sergilemesini isterdik. Ama beklediğimiz açıklamalar gelmedi. Sonrasında meydana gelen yıkımı ve acıyı gördükten sonra bu devletlerden iyi açıklamalar ve üst düzey ziyaretler geldi. Amacımız iki hedefi gerçekleştirmektir. İlk hedef bu bölgeyi terör unsurlarından arındırıp Suriyeli mültecilerin kendi topraklarına geri dönüşünü hazırlamaktan ibarettir. İkinci hedef ise Türkiye´nin sınırlarını koruyup vatandaşlarımızın canlarını ve mallarını muhafaza etmektir.
İngiltere´yi Brexit sonrası nasıl bir süreç bekliyor?
İngiltere´yi Brexit sonrası nasıl bir süreç bekliyor?
Euronews, İngiltere´nin Avrupa Birliği´nden ayrılması durumunda neler yaşanacağını sizler için araştırdı.
Ürdün-Türkiye İş Birliği Güçlendirilmeli
Ürdün-Türkiye İş Birliği Güçlendirilmeli
Ürdün İş Adamları Derneği ile Türk Dış Ekonomik İlişkiler Kurulunun düzenlediği ve Türkiye Başbakanı Ahmet Davutoğlu´nun da katıldığı Ürdün-Türkiye İş Forumunda konuşan Ürdün Başbakanı Abdullah el Nusur, “Türkiye Başbakanı ve beraberindeki büyük heyetin ziyareti memnun edici bir hadisedir. Sorunlara batmış bölgemizi çevreleyen koşullarda bunun siyasi ve ekonomik bağlamda büyük anlamı vardır. Bu koşullar bir araya gelmemiz, anlaşmamız, karşılıklı çıkarlarımız, kültür, turizm ve eğitim açısından uygun koşullardır. Bölgenin sorunlarının artması bir araya gelme ihtiyacını da arttırdı.” dedi.
 Toprak Bütünlüğüne Destek
Toprak Bütünlüğüne Destek
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukraynalı mevkidaşı Petro Poroşenko ile düzenlediği ortak basın toplantısında Ankara´nın Ukrayna´nın toprak bütünlüğünü desteklediğini ve Kırım´ın "ilhakını" kabul etmediğini söyledi. Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko; Kırım meselesinin ele alınması sürecine, Budapeşte Mutabakat Zaptı´nı imzalayan ülkeler ve Türkiye´nin de dâhil edilmesi gerektiği görüşünde.
İsrail, AB´nin barış sürecindeki rolünü askıya aldı
İsrail, AB´nin barış sürecindeki rolünü askıya aldı
İsrail, AB´nin yasadışı Yahudi yerleşim birimlerinde üretilen mallarla ilgili kararına tepki olarak, birliğin Filistin-İsrail barış sürecindeki rolünü askıya aldı.
Türkiye, Çin´de ekonomik atağa kalkıyor
Türkiye, Çin´de ekonomik atağa kalkıyor
AK Parti´nin ekonomistlerinden Nejat Koçer, Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın Çin ziyareti ile Türkiye-Çin arasındaki ekonomik ilişkileri Sputnik için değerlendirdi. Çin´in Türkiye için çok büyük ve önemli bir pazar olduğunu belirten Koçer´e göre, Erdoğan´ın işadamları ile birlikte Pekin´e gitmesi de Türkiye´nin geleceği açısından çok önemli bir adım.
Lavrov: Rus -Türk ilişkileri zamanın sınavından başarıyla geçti
Lavrov: Rus -Türk ilişkileri zamanın sınavından başarıyla geçti
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye ve Rusya arasında diplomatik ilişkilerin başlamasının 95. yıldönümü vesilesiyle Daily Sabah gazetesi için bir yazı kaleme aldı.
IŞİD, Türkmen köylerini ele geçirdi
IŞİD, Türkmen köylerini ele geçirdi
Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), Halep ve çevresini hedef alıp Soran Azaz kasabası ve pek çok Türkmen köyünü ele geçirdi.‘IŞİD`in kuzeydeki ilçelere saldırması halinde büyük göç yaşanacağı` açıklaması yapan Şam Cephesi (El Cephet`uş Şamiyye) bugün ise Bil köyünde bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda 20 IŞİD militanını öldürdüğünü duyurdu.
Türkiye’den Bosna’ya Destek
Türkiye’den Bosna’ya Destek
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ülkesinin Bosna ile ekonomik ve siyasi bağlarını güçlendirmek istediğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna`ya şimdiye kadar 50 milyon avroluk (55 milyon dolarlık) yatırımda bulundu ve 25 milyon avro daha yatırımda bulunmak niyetinde. Bosna yüzde 40`lık işsizlik oranıyla mücadele ediyor ve her türlü finansal desteği memnuniyetle karşılıyor. Söz konusu 25 milyon avro küçük ve orta ölçekli işletmelerin gelişmesine yardımcı olacak.
Obama`nın Sessizliğinden Yakındı
Obama`nın Sessizliğinden Yakındı
Meksika ziyaretinde olan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Amerikan Başkanı Barack Obama`yı, geçen günlerde Kuzey Carolina’da üç Müslüman`ın öldürülmesi konusunda açıklama yapmaya çağırdı ve konu hakkında sessizliğini korursa "dünyanın da kendisine yönelik olarak sessizliğini koruyacağını" belirtti.
IŞİD sınır ticaretini vurdu
IŞİD sınır ticaretini vurdu
Türkiye`nin Suriye ve Irak sınırında yaşanan IŞİD tehdidi, sınır kentlerindeki ekonomik faaliyetlere de ağır darbe vurdu. IŞİD korkusunun devamı halinde, yıllık ihracat kaybının 5 milyar dolar olacağı belirtiliyor.
Amerikan Savaş Devletini Anlamak
Amerikan Savaş Devletini Anlamak
Amerikan halkını sahte bahanelerle saldırgan savaşlara dönük olarak yanlış yönlendirme, Amerikan tarihinde eski bir gelenektir. Petrol artık uluslararası tedarik ve talep dengeleri çerçevesinde alınıp satılan bir emtia olmanın ötesine geçmiş ve ulusal güvenlik ve uluslararası gücün bir belirleyicisi haline gelmiştir.
İran-Türkiye Tercihli Ticaret Anlaşması
İran-Türkiye Tercihli Ticaret Anlaşması
İran ile Türkiye arasında Tercihli Ticaret Anlaşması`nın imzalanmasını, iki ülke ilişkilerinde yeni iş birliği ufuklarının açılmasına bir başlangıç olarak değerlendiren Türkiye Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Ankara’nın, İran ile ilişkilerini genişletmek yönündeki kararlılığını vurguladı.
Boykot İsrail ekonomisini kötü etkiledi
Boykot İsrail ekonomisini kötü etkiledi
İsrail ve Amerikan ürünlerine karşı boykotun her geçen gün artması İsrail mallarının hisse senetlerinde düşüşe sebep olurken özellikle Coca Cola ve Mc Donalds hisse senetleri yüzde 3’e varan düşüş yaşadı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
8.0514
EURO
9.6802
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Röportaj Tüm Roportajlar
Satın aldığınız ayakkabılar ayağınızı sıkıyor ise onları bir kaç dakika buhara tutun.

Püf noktası
Hindistan´daki yıllık doğum sayısı, Avustralya´nın toplam nüfusundan fazladır.

İlginç bilgiler