Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Paris Büyükelçisinin Değerlendirmeleri
Paris Büyükelçisinin Değerlendirmeleri
Terörizmle mücadele konusunda, İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, Avrupalı mevkidaşlarını ve aynı zamanda Kanadalı ve Türk içişleri bakanlarını bir araya topladı. Türkiye`nin Paris Büyükelçisi Sayın Hakkı Akil bizimle birlikte.
Çin`de bisiklet kaliteyle dönüyor!
Çin`de bisiklet kaliteyle dönüyor!
Çin hükümeti ulusal düzeyde yayınladığı yeni genelgeyle, en az 100 kentte yaya ve bisiklet ulaşım yolları inşa ederek bisiklet kullanımını artırma planını açıkladı. Otomobil merakıyla başedebilmek için teknoloji ürünü bisiklete destek veriliyor.
Doğu-Batı Arasında Sıkışan Bölge: Transdinyester
Doğu-Batı Arasında Sıkışan Bölge: Transdinyester
Sovyetler Birliği’nin çöküşünden bu yana Transdinyester’in nüfusunun yarıya yakını Rusya’da ya da Batı’da iş bulmak için evlerini terk etmiş.
Asya`nın gelecekteki rolü
Asya`nın gelecekteki rolü
Gerek Rusya gerek Çin Orta Asya`da nüfuz sahibi olmak için çalışırlarken istemeden mevcut statükonun yerini sağlamlaştırmasına neden oldular. Rusya ve Çin’e çıkar sağlayan çeşitli iş anlaşmaları konusundaki incelemeler, hukukun üstünlüğü, kurumsal yönetişim, ve kâr sağlayan mülkiyette şeffaflığın bir lüks olarak görüldüğü ve bu nedenle feda edilebileceğini teyit etmiştir. Dolayısıyla devletin ticari işlemlerdeki varlığının, sürdürebilir bir ekonomik gelişme yaratılmasına fazla bir katkısı yoktur. Nitekim, bazı ticari işlemler sadece “gölge devletin” devamına yaramış, gelir üretiminin ekonomik kalkınmayı değil, rejimin sürekliğini sağlamasını garanti etmiştir.
Hürmüz Boğazının Jeo-Politiği
Hürmüz Boğazının Jeo-Politiği
Washington, elindeki tüm imkanları kullanmak suretiyle İran’a karşı saldırı pozisyonunda bulunuyor. Hürmüz Boğazı ve Basra Körfezi konularında yaşana gerginlikler ise, Tahran ile Washington arasında Orta Doğu coğrafyasındaki çok-cepheli bölgesel ve tehlikeli soğuk savaşın sadece bir cephesini oluşturuyor. 2001 yılından beri Pentagon, İran gibi düşmanlarla konvansiyonel olmayan savaşlar başlatmak üzere ordusunu yeniden şekillendiriyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Röportaj Tüm Roportajlar
Tıkanmış lavaboları açmak için, tıkanmış deliğe sodalı kaynar su dökün. Lavabo hemen açılacaktır.

Püf noktası
Akreplerde Eğer Erkek Akrep Hızlı Davranıp Oradan Uzaklaşmaz İse Dişi Akrebe Yem Olabilir

İlginç bilgiler