Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Erdoğan: ABD´nin YPG ve PYD´yi desteklemesini anlamakta zorlanıyoruz
Erdoğan: ABD´nin YPG ve PYD´yi desteklemesini anlamakta zorlanıyoruz
"ABD yönetiminin PYD ve YPG´yi desteklemesini anlamakta zorlanıyoruz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sayın Başkan ile bunları konuştuk ama dinletemedik. Şimdi ne yazık ki yine aynı oyun oynanıyor. Buradan bir netice çıkmaz. Burada sadece kan kaybı olur" ifadelerini kullandı.
Soylu: ABD Büyükelçisi´nin birilerine yön verir gibi konuşmaları bizi üzmüştür
Soylu: ABD Büyükelçisi´nin birilerine yön verir gibi konuşmaları bizi üzmüştür
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Kayyum atamalarının geçici olacağını ümit ediyoruz" şeklinde açıklama yapan ABD Büyükelçiliği´nin uyarılması gerektiğini vurgulayarak "ABD Büyükelçisi´nin birilerine yön verir gibi konuşmaları bizi üzmüştür" diye konuştu.
Çelik: Son günler PYD´nin büyük bir yalanını ortaya çıkarmıştır
Çelik: Son günler PYD´nin büyük bir yalanını ortaya çıkarmıştır
AB Bakanı Ömer Çelik, Cerablus operasyonu hakkında "Bu operasyon PYD´nin DAEŞ´e karşı savaştığı yalanını da ortaya çıkarmıştır" dedi. Çelik, Almanya´nın Avrupa´dan sorumlu Devlet Bakanı Michael Roth´la ortak basın toplantısında gündeme ilikin açıklamalar yaptı.
Yozgat Yöresi Halk İnanmalarında Mitolojik Bulgular-4
Yozgat Yöresi Halk İnanmalarında Mitolojik Bulgular-4
Gelin baba evinden çıkarken çıktığı evin eşiğine, anasına, babası niyaz eder. Allah´ım gittiğim yerde beni mutlu mesut et. Yüzümü karartma ağart, der.
Hocam Yazgan´a Güneydoğu Raporu 2
Hocam Yazgan´a Güneydoğu Raporu 2
Dinler arasında geliştirilmeğe çalışılan bu savaşta, savaş açılan taraf olan İslam´a “terörist” safta yer verilmektedir. Ladini olduğu hususu da eklenilerek karşı safta yer verilen komünist bloğun tarihe karışmasından sonra hedef arayışına giren Hıristiyan âlemin siyasî bloğu ile Evanjalist cephe bu izahtan hareketle adeta zımnen de olsa İslam´a karşı saf oluşturduğu görülmektedir.
Hocam Yazgan´a Güneydoğu Raporu
Hocam Yazgan´a Güneydoğu Raporu
Türkiye´de Kürtçe konusunda çok ciddi adımlar atılmakta ve Türklük bilimciler her nedense kendilerini bu gelişmenin dışında tutmaktadırlar. Bize göre bu ciddi bir sorumluluktan kaçma tarzıdır.
Türk Dışişleri: Yalnızca IŞİD hedeflerini vurduk
Türk Dışişleri: Yalnızca IŞİD hedeflerini vurduk
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Türkiye´nin Suriye´de başlayan ateşkesten sonra herhangi bir topçu atışı yapmadığını söyleyerek, yalnızca IŞİD hedeflerinin vurulduğunu ileri sürdü.
 Dünyada sayılı Türkiye´de Tek
Dünyada sayılı Türkiye´de Tek
Dünyada sayılı, Türkiye´de tek olan cam müzesi, Gaziantep Kalesi civarında 2008´de kuruldu.
 Kıbrıs Kurt Baba/Kutup Baba Yatırı Ve Anadolu Türk Halk İnanmalarında Yeni Bulgular
Kıbrıs Kurt Baba/Kutup Baba Yatırı Ve Anadolu Türk Halk İnanmalarında Yeni Bulgular
Kıbrıs´ta ismi “baba” lı olan tek yatır şüphesin Kutup Baba değildir. Kara Baba, onun adını taşıyan Kara Baba Sokağı ve Kara Baba Çeşmesi ve benzerleri de vardır[18]. Kurt Baba ile ilgilianlatılarda yer alan “rüya motifi”, rüyada uyarılma yöntemi, adak bezi asma ve mum yakma geleneği de keza Türk kültürlü halkların halk inançlarındandırlar.
Büyülü Bir Tarih Datça
Büyülü Bir Tarih Datça
Tahmini olarak MÖ 1100 Datça Yarımadası birçok medeniyetin beşiği olmuş ve coğrafi konumu ile tarihin en kültürel kentlerinden birisi olmuştur.
İncirlik´ten ´Predatör´ açıklaması
İncirlik´ten ´Predatör´ açıklaması
ABD Hava Kuvvetleri, Hatay´ın Kırıkhan ilçesi yakınlarına dün zorunlu iniş yaptırılan insansız hava aracı (İHA) ile ilgili, "kazanın spesifik nedeninin belirlenmesi için soruşturma başlatıldığını" bildirdi.
Ferguson´da kimse hendek kazmamıştı
Ferguson´da kimse hendek kazmamıştı
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Cizre´deki terör olayları ve alınan güvenlik önlemlerine, ABD´de siyahi bir gencin polis tarafından öldürülmesi sonrasında yaşanan olaylardan örnek verdi.
Hükümet ve HDP`den ortak açıklama
Hükümet ve HDP`den ortak açıklama
PKK lideri Abdullah Öcalan`ın “silahlara veda” çağrısının ardından, hükümet ile HDP, Öcalan’ın çağrısını kamuoyuna duyurmak için ortak açıklama yaptı.
Fransa Mısır’a 24 Savaş Uçağı Satıyor
Fransa Mısır’a 24 Savaş Uçağı Satıyor
Mısır’la varılan satış anlaşması Rafale’i üreten Dassault Havacılık’ın ilk uluslararası başarısı oldu. Havacılık sektöründe “kalitesine rağmen rakiplerine oranla fiyatı hayli yüksek olması nedeniyle” bir türlü müşteri bulamayan Rafale ilk piyasa çıktığı 1988 yılından bu yana bir türlü satılamadığı için artık Fransız ekonomi dünyasında alay konusu olmuştu. Son 15 yılda, Singapur, Güney Kore, Fas, Hollanda, Brezilya ve Hindistan ile yapılan görüşmelerde tek bir Rafale bile satılamadı.
Suriye Meselesinin Dünü ve Bugünü
Suriye Meselesinin Dünü ve Bugünü
Arap Baharı, Arap dünyasında baskıcı ve otoriter yönetimlere karşı son dönemde meydana gelen farklı ölçeklerdeki halk hareketlerini ifade etmek ve süreci bir demokratikleşme dalgası olarak olumlu manada tanımlamak maksadıyla kullanılan bir kavramdır. Ancak esasen ‘Arap baharı’ bir yanıyla doğru, bir yanıyla yanlış bir adlandırmadır.
Suriyeli Nüfus İle Çatışma Riski mi?
Suriyeli Nüfus İle Çatışma Riski mi?
Türkiye’deki Suriyeliler ile ilgili ORSAM ve TESEV’in ortak hazırladığı rapora göre, çocuk işçilik, çok eşlilik, kutuplaşma riski, çarpık yapılaşma gibi ciddi sorunlarda artış yaşanıyor. Suriyeliler ise kendilerini terör tehdidi altına hissetmeye devam ederken belli mahallerde birlikte yaşamaları da güvenlik riski yaratıyor.
Türkiye`nin Moskova Büyükelçisi ile söyleşi
Türkiye`nin Moskova Büyükelçisi ile söyleşi
2014 yılı, Türk-Rus ilişkileri açısından son derece önemli gelişmelerin yaşandığı ve yakınlaşmanın arttığı bir süreçle tamamlandı. Türkiye Moskova Büyükelçisi Ümit Yardım, Sputnik`e verdiği özel röportajda, geride kalan yılı değerlendirdi.
Dünya`nın Sıfır Noktası İstanbul
Dünya`nın Sıfır Noktası İstanbul
Sultanahmet Meydanı`na Roma İmparatoru I. Konstantin tarafından 4`üncü yüzyılda yerleştirildiği varsayılan Milyon Taşı sayesinde dünyanın sıfır noktası kabul edilen İstanbul`un, 130 yıl önce Greenwich`e kaptırdığı unvan tartışmaya açıldı.
Uluslararası İttifaka Karşı Duran Lider
Uluslararası İttifaka Karşı Duran Lider
Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yerel “belediye” seçimlerini kazanmasından birkaç ay sonra Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin Cumhurbaşkanı seçildi. Böylece, ülkede muhalefet partilerinin gerilmesi ve performansının dağılmasının karşısında muhafazakâr akımın parlaması ve yıldızının yükselmesi devam etti. Ekonomi açısından, Türkiye ekonomisi büyümeye devam etti. Ayrıca bu sene ihracat ve turizm alanlarında rakamların artışını gördük.
“TÜM DÜNYA, SAATİNİ İSTANBUL`A GÖRE AYARLARDI“
“TÜM DÜNYA, SAATİNİ İSTANBUL`A GÖRE AYARLARDI“
Şuan dünyada "sıfır" noktası olarak, İngiltere`nin Greenwich kasabası kabul edilir. Oysa 130 yıl öncesina kadar, dünyanın "sıfır" noktası İstanbul`un Sultan Ahmet Meydanı idi.
Türkiye`nin Irak`taki Uzun Oyunu Başarı mı?
Türkiye`nin Irak`taki Uzun Oyunu Başarı mı?
Türkiye çeşitli vesilelerle bazı yüksek riskli kararlar alarak, Maliki`nin ülkeyi yönetme tarzına meydan okudu. Bazıları ikili ilişkilerde bozulmayı Türkiye`nin Ortadoğu politikalarının başarısızlığı ve bölgedeki nüfuzunun kaybına ilişkin gösterge olarak yorumlarken, Ankara’nın Sünniler ve Kürtler ile daha yakın ilişkiler geliştirmesinden dolayı, Batı Türkiye`yi Irak`ın toprak bütünlüğünü baltalamakla suçlamıştır.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
7.3391
EURO
8.8679
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Röportaj Tüm Roportajlar
1924 Halife Abdülmecit Efendi ve Osmanlı hanedanı mensupları yurtdışına çıkarıldı.
1925 Hükümete olağanüstü yetkiler veren Takrir-i Sükun Kanunu TBMM´de kabul edildi. Kasım 1924 ortalarında dinsel gericilik tehlikesine karşı Başbakan İsmet İnönü sıkıyönetim ilan edilmesini istedi. Ancak Meclis´te bu isteğini kabul ettiremeyince istifa etti ve yerine yumuşak kişiliğiyle tanınan Fethi Bey (Okyar) başbakanlığa getirildi.1925 Şubat ortalarında Şeyh Sait Ayaklanması patlak verince, Doğu Anadolu´da hemen sıkıyönetim ilan edildi. Fethi Bey düşürüldü ve yeni hükümeti 3 Mart´ta İsmet Paşa kurdu. Yeni hükümet ilk iş olarak Takrir-i Sükun Kanunu´nu Meclis´ten geçirdi ve biri isyan bölgesinde, öteki "Ankara" adını taşımakla birlikte yurdun geri kalan bölgelerinde çalışmak üzere iki de İstiklal Mahkemesi kurulmasını kararlaştırdı. 3 maddeden oluşan Takrir-i Sükun Kanunu´nun1. maddesi şöyleydi: İrtica ve isyana ve memleketin nizam-ı içtimaisi (toplumsal düzen) ve huzur ve sükunu ve emniyet ve asayişini ihlale bais (bozmaya yönelik) bilumum teşkilat ve tahrikat ve teşvikat ve neşriyatı ( örgütlenmeleri, kışkırtmaları, yüreklendirmeleri ve yayınları), hükümet reisi cumhurun tasdikiyle ve re´sen ve idareten man´e mezundur (kndi başına yasaklamaya yetkilidir). İş bu ef´al erbabını (bu eylemleri işleyenleri) hükümet İstiklal Mahkemesi´ne tevdi edebilir.
1929 Takrir-i Sükun Kanunu yürürlükten kalktı.
1934 Ankara Radyosu yayınına başladı.
1934 İstanbul Üniversitesi´nde açılan ´´İnkılap Tarihi Enstitüsü´´nde ilk dersi Milli Eğitim Bakanı Hikmet Bayur verdi.
1940 İstanbul´da yapılan Altıncı Balkan Güreş Şampiyonası´nda Türk takımı beş birincilik alarak altıncı kez şampiyon oldu.
1985 "A. Kadir" adıyla tanınan şair Abdülkadir Meriçboyu İstanbul´da öldü.
Alüminyum kaplarınızı su ve bolca sirke koyarak kaynatın. Hepsi pırıl pırıl olacaktır. Bakır tencerelerinizi ve bu malzemeden yapılan diğer tüm eşyalarınızı da, kaya tuzu ve sirke ile silerek ilk günkü ışıltısına kavuşturabilirsiniz.

Püf noktası
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4