Aliyev´den Ermenistan´a Türkiye cevabı: İntihar olur!
Azerbaycan ordusu 27 yıldır Ermenistan işgali altında bulunan Ağdam kentine girdi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ulusa sesleniş konuşmasında 10 bin Ermeni askerinin ordudan firar ettiğini açıkladı. Ermenistan´ın başarısızlığını işgalci olmasına bağlayan Aliyev ülkenin gerçekte bir koloni olduğunu söyledi. Azerbaycan karşısında tarihi bir hezimet yaşayan Ermenistan´da ise sular durulmuyor. Rus medyasına dayandırılan son dakika haberine göre Ermenistan´ın Savunma Bakanı´nın istifa ettiği iddia edildi. Ermeni bir generalin açıklamaları ise hezimetin boyutlarını açığa çıkardı. İşte bölgede yaşanan son gelişmeler...
Tarih: 20.11.2020 15:44:27/ 4409okunma / 0yorum

 

Azerbaycan ordusu 27 yıldır Ermenistan işgali altında bulunan Ağdam kentine girdi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ulusa sesleniş konuşmasında 10 bin Ermeni askerinin ordudan firar ettiğini açıkladı. Ermenistan´ın başarısızlığını işgalci olmasına bağlayan Aliyev ülkenin gerçekte bir koloni olduğunu söyledi. Azerbaycan karşısında tarihi bir hezimet yaşayan Ermenistan´da ise sular durulmuyor. Rus medyasına dayandırılan son dakika haberine göre Ermenistan´ın Savunma Bakanı´nın istifa ettiği iddia edildi. Ermeni bir generalin açıklamaları ise hezimetin boyutlarını açığa çıkardı. İşte bölgede yaşanan son gelişmeler...

Azerbaycan ordusu 27 yıldır Ermenistan işgali altında bulunan Ağdam kentine girdi. Ermenistan ise tarihi yenilginin ardından yaşanan kaos ve istifalarla çalkalanmaya devam ediyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ise bugün yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu.

AZERBAYCAN ORDUSU AĞDAM´DA!

Azerbaycan ordusunun 27 yıldır Ermenistan´ın işgali altında bulunan Ağdam iline girdiği bildirildi. Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Azerbaycan ile Ermenistan arasında Rusya´nın ara buluculuğunda imzalanan ateşkes anlaşması gereği, Azerbaycan ordusunun Ağdam´a girdiği duyuruldu.

Azerbaycan ve Türk bayrağı asılı tanklarla Ağdam´a giren Azerbaycan ordusunun coşkusu yansıdı.

 

/resimler/2020-11/20/1545460089117.jpg

 

AĞDAM´I TERKETMEYE BEŞ KALA ATEŞE VERDİLER

Terk ettikleri yerleri bir bir ateşe veren Ermeni ordusu ve siviller, Ağdam´da bir çok evi ateşe verdi.

Azerbaycan medyasının paylaştığı görüntülerde, bölge halkının evlerini terk etmeden önce yaktıkları görüldü.

Azerbaycan ordusunun 27 Eylül´de başlattığı operasyonda 5 kent merkezi 4 kasaba ve 286 köyün kurtarılması üzerine Ermenistan yenilgiyi kabul etmiş, işgal altındaki Ağdam, Laçın ve Kelbecer illerini de boşaltacağını taahhüt eden anlaşmaya imza atmıştı.

ALİYEV ULUSA SESLENDİ

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev bugün yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu.

 

/resimler/2020-11/20/1546060870763.jpg

 

"10 BİN ASKER ERMENİSTAN ORDUSUNDAN FİRAR ETTİ"

Aliyev ulusa sesleniş konuşmasında, "Ermenistan ordusundan firar eden asker sayısı 10 bini geçti. Bu sayıyı onlar kendileri itiraf etti" dedi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Batı ülkelerini, hem Ermenistan´ın Azerbaycan´ın sivil yerleşim birimlerine düzenlediği saldırılara hem de Ermenistan´da muhaliflere uygulanan baskılara sessiz kalmakla suçlayarak, "Avrupa Konseyi neredesin? Azerbaycan´ı küçümseyen ve itibarımızı sarsmaya çalışan Avrupa Konseyi nerede, neden susuyorsun? Nerede sizin demokrasiniz, insan haklarınız?" ifadesini kullandı.

"ERMENİSTAN BAŞARISIZ BİR ÜLKE, ASLINDA BİR KOLONİ"

Ermenistan´ın mağlup olduğunu ve bunu kendilerinin de itiraf ettiğini söyleyen Aliyev, şöyle konuştu: "Ermenistan başarısız ülke. Bu başarısızlığın nedeni nedir? İşgal. Ben bunu defalarca söyledim. Bu işgalin Ermenistan´ı uçuruma götüreceğini söyledim. Bu işgali asla kabullenmeyeceğimizi, er ya da geç toprağımızı geri alacağımızı söyledim. Ermenistan yaklaşık 30 yıldır bağımsız bir ülke olamadı ve bugün de bağımsız değil. Ermenistan aslında bir kolonidir.

İşgal onlara hiçbir şey kazandırmadı. Savaş alanında mağlup olarak tüm dünyaya rezil oldular. Bundan sonra ´mağlup ülke´ damgasıyla yaşayacaklar. Zamanında akıllarını başlarına almalarını, işgale son vermelerini söylemiştim. Bu işgal devam ettiği sürece Ermenistan gelişemeyecektir. Politik olarak bağımlı, askeri olarak bağımlı, ekonomik olarak eksik. İdeolojik olarak çok zararlı bir ideolojik temel oluşturdular. İdeolojik temelleri yalanlara, tarihi çarpıtmalara ve geçmişe dayanmaktadır."

"TÜRKİYE´DEN TOPRAK TALEBİNDE BULUNMAK İNTİHARDIR"

Aliyev, komşularıyla normal ilişki kuramayan bir ülkenin gelişemeyeceğine dikkat çekerek, "Türkiye´ye toprak iddiasında bulunuyorlar. Akılları yok. Türkiye gibi büyük bir ülkeden toprak talebinde bulunmak intihardır." ifadelerini kullandı.

Bölgede Ermenilerle komşuluğun devam edeceğini dile getiren Aliyev, şunları söyledi: "Cumhurbaşkanı olarak Güney Kafkasya´daki düşmanlıkların sona ermesi ve normal ilişkilerin kurulmasından yanayım. Bizim Ermeni halkıyla bir sorunumuz yok. Eminim ki bugün Dağlık Karabağ´da yaşayan Ermeniler bir gün kendilerinin tek yolunun Azerbaycan halkıyla yan yana, komşuluk ilişkisi içerisinde yaşamak ve tüm bu çirkin işlerden vazgeçmek olduğunu anlayacaklardır.

Aliyev açıklamasında "Eğer Azerbaycan kendi hakkını savunmasaydı, Ermenistan bizim topraklarımızdan çıkmayacaktı. Azeri mescitleri dağıtıldı, tarihimiz yok edilmeye çalışıldı, haritalar yeniden çizildi." ifadesini kullandı.

 

/resimler/2020-11/20/1546252121179.jpg

 

"Aliyev "Ağdam halkını yürekten kutluyorum, artık yurtsuz kalmayacaksınız." derken imzalanan üçlü Karabağ anlaşmasının Azerbaycan´ın koşullarına uygun olduğunu da sözlerine ekledi.

Aliyev açıklamasına "Askerlerimiz cephede biz de masada politik olarak gücümüzü kanıtladık" sözleriyle devam ederken "Erivan´ı aklı başında kişiler yönetirse Bakü ilişkileri normalleştirmeye hazır ancak şu anda Ermenistan´da oldukça derin bir kriz yaşanmaya devam ediyor" ifadelerini kullandı.

"BÖLGEYİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ"

Aliyev Karabağ bölgesindeki mayın temizleme çalışmalarının bir süre daha devam edeceğini, Bakü´nün bu çalışmalar sonrasında bölgenin yeniden inşasına başlayacağının da altını çizdi.

ERMENİSTAN´DA İSTİFA DEPREMİ SÜRÜYOR

Azerbaycan´dan ağır darbe yiyen Ermenistan´da istifalar gelmeye devam ederken, Savunma Bakanı David Tonoyan´ın da görevinden istifa ettiği iddia edildi.

Azerbaycan yenilgisinden sonra protestoların sürdüğü Ermenistan´da Reuters´ın Rus basınına dayandırarak aktardığı habere göre; Tonoyan, bakanlıktan istifasını sundu. İstifanın kabul edildiği gelen bilgiler arasında.

 

/resimler/2020-11/20/1546437121370.jpg

 

Özellikle Azerbaycan yenilgisi sonrası ciddi eleştirilen alan Tonoyan´ın yerine, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan´ın askeri danışmanı olan Vagarşak Harutyunyan getirildi.

Geçen günlerde Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan da görevi bırakmıştı. Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan tarafından imzalanan kararnameye göre, Ermenistan Acil Durumlar Bakanı Feliks Tsolakyan ve Çalışma Bakanı Zaruyi Batoyan da görevlerinden alındı.

Rusya, Ermenistan ve Azerbaycan arasında imzalanan anlaşmayla birlikte 10 Kasım itibarıyla çatışmalar durmuş ve taraflar pozisyonlarını korumuştu. Azerbaycan, anlaşmayla hem Dağlık Karabağ içinde ilerlediği alanlarda kontrolü sağlamış hem de Ermenistan´a yedi bölgeden çekilme talebini kabul ettirmiş olmuştu.

ERMENİ GENERALDEN İTİRAF!

Ermeni General Movses Akopyan, Ermenistan Savunma Bakanlığı´nın Azerbaycan-Ermenistan çatışması ile ilgili verdiği bilgilerin yüzde 100´ünün yanlış olduğunu açıkladı.

Akopyan yaptığı açıklamada, "Ermenistan Savunma Bakanlığı Bilgi Merkezi´nin görevlerinden biri düşmanı yanıltmaktı. Ancak bir standart vardır. Yalan yüzde 30´u geçmemelidir. Ermenistan Savunma Bakanlığı´nın yaydığı bilgiler ise yüzde 100 yanlıştı" dedi.

44 gün süren savaş sırasında yayılan yalanların Ermenistan´da derin bir krize neden olduğuna vurgu yapan Akopyan, "Durum nedeniyle 5 Ekim´de Savunma Bakanlığı Askeri Başmüfettişliği görevinden istifa etmeye karar verdim, ancak savaşın şiddeti nedeniyle kararımı açıklamadım" ifadelerini kullandı.

 

/resimler/2020-11/20/1547040090567.jpg

 

Movses Akopyan, iki gün önce Ermenistan Savunma Bakanlığı Askeri Başmüfettişliği görevinden ayrılmıştı.

PAŞİNYAN PROTESTOLARI SÜRÜYOR

Ermenistan´da Dağlık Karabağ yenilgisinin sorumlusu olarak gösterilen Başbakan Nikol Paşinyan´ın istifası için protestolarını sürdüren muhalefet üyeleri bu kez yolları kapattı.

 

/resimler/2020-11/20/1547367278730.jpg

 

Anlaşmanın yapıldığı günden beri siyasi krizin patlak verdiği ülkede muhalefet bloğu Paşinyan istifa edene kadar protestolarını sürdürme kararı alırken, başkent Erivan´da bulunan Amiral İsakov Caddesi´ne ulaşan bir grup muhalefet üyesi megafonlarla sloganlar atarak yolu trafiğe kapattı. Polis bölgeye ulaştıktan sonra bazı göstericileri gözaltına alarak yolu tekrar trafiğe açtı

LAVROV´DAN AÇIKLAMA GELDİ

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Dağlık Karabağ´da Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki çatışmaları durduran anlaşmada rol almadıkları düşüncesiyle ABD ve Fransa´nın Rusya´ya gücendiğini belirtti.

ABD ve Fransa´nın anlaşmadaki gereken koşulların oluşturulmasında önemli siyasi rol oynadığını söyleyen Lavrov, "Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron´un Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesinde de Amerikan ve Fransız meslektaşlarımla Dağlık Karabağ ile ilgili temaslarımda da gücenildiği hissediliyor. Bu çok üzücü." dedi.

Lavrov, Dağlık Karabağ´da insanların öldürülmemesi, evlerini terk etmemesi, mülteci ve yerinden edilmiş kişi sayısının yükselmemesini istediklerini Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian´a yaptığı görüşmelerde anlatmaya çalıştığını aktardı. Lavrov, her dakikanın bir insanın hayatı değerinde olduğu durumda Washington ve Paris´i telefonla arayarak onlarla anlaşmanın maddelerini destekleyip desteklemeyecekleri konusunda mutabakata varmaya çalışmanın uygun olmayacağını ifade etti.

 

/resimler/2020-11/20/1547567279057.jpg

 

MACRON İKİ ÜLKE LİDERLERİYLE GÖRÜŞTÜ

Öte yandan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile telefon görüşmesi yaptı.

Elysee Sarayı´ndan yapılan yazılı açıklamada, Macron´un Aliyev ve Paşinyan ile yaptığı telefon görüşmelerinde Azerbaycan ile Ermenistan arasında imzalanan ateşkes anlaşmasından sonra Fransa´nın önceliklerini dile getirdiği belirtildi. Açıklamada, çatışmaların sona ermesiyle, "Dağlık Karabağ´da halkın korunması ve son haftalarda evlerinden kaçan on binlerce insanın geri dönmesi için" müzakerelerin iyi niyetle yeniden başlaması gerektiği aktarıldı.

Macron´un ülkesinin Dağlık Karabağ bölgesine insani yardımda bulunacağı, dini ve kültürel mirasın korunması için önlemlerin alınmasını istediği ifade edildi.

RUSYA GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, haftalık basın brifinginde Dağlık Karabağ´da devam eden diplomatik ve askeri gelişmeleri kamuoyuna aktardı. Zaharova, Rusya´nın arabuluculuğunda Ermenistan-Azerbaycan arasında anlaşmanın imzalandığı 10 Kasım´dan itibaren Rusya lideri Vladimir Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan´ın görüşmelerini sürdürdüğünü aktardı.

“Dağlık Karabağ´daki normalleşme çabaları geçtiğimiz haftadan beri devam ediyor" diyen Zaharova, "Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan telefon görüşmeleri gerçekleştirerek bölgede anlaşmanın uygulanmasına yönelik görüşmeler yaptı. Anlaşmaların koşulsuz uygulanmasını sağlamak önemlidir. 10 Kasım´dan itibaren Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan liderlerinin açıklamalarına uygun olarak bölgede sükunet için uygun adımlar atmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ermenistan´da gönüllü silahlı birlik komutanına Azerbaycan için casusluk yapma suçlaması
Ermenistan´da gönüllü silahlı birlik komutanına Azerbaycan için casusluk yapma suçlaması
Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi, Karabağ´daki çatışmalara katılan gönüllü silahlı birlik komutanlarından birini Azerbaycan için casusluk yapmakla suçladı.
Uyuşturucu baronuna verilen mesajlaşma yazılımı sayesinde organize suç örgütlerine küresel operasyonda yüzlerce gözaltı
Uyuşturucu baronuna verilen mesajlaşma yazılımı sayesinde organize suç örgütlerine küresel operasyonda yüzlerce gözaltı
Avustralya, ABD, AB´nin öncülüğünde 18 ülkede yürütülen organize suç örgütlerine yönelik operasyonda 800´den fazla kişi yakalandı. 100 ülkede 12 bin cihazdan 27 milyon mesajın dinlenmesiyle 300´den fazla suç örgütünün takibini sağlayan yazılımı suçlulara verenin, Avustralya´nın kırmızı bültenle aradığı uyuşturucu baronu Hakan Ayık olduğu açıklandı.
Gürcistan ve Ermenistan, salgın nedeniyle kesintiye uğrayan demiryolu ulaşımını yeniden açıyor
Gürcistan ve Ermenistan, salgın nedeniyle kesintiye uğrayan demiryolu ulaşımını yeniden açıyor
Gürcistan Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Natiya Turnava, Gürcistan ve Ermenistan´ın koronavirüs salgını nedeniyle kesintiye uğrayan demiryolu ulaşımını yeniden açtığını, ilk trenin 15 Haziran´da Batum´a gitmek üzere Erivan´dan kalkacağını duyurdu.
´Eyvah bebekler azaldı´... Çin nüfusu yaşlanıyor ve bu hepimizi ilgilendiriyor
´Eyvah bebekler azaldı´... Çin nüfusu yaşlanıyor ve bu hepimizi ilgilendiriyor
Dünyanın en kalabalık ülkesi Çin bir nüfus krizi yaşıyor. Üstelik bunun dünya için çok büyük sonuçları olabilir. Detaylar haberimizde…
Google´dan yeni ´fotoğraf´ kararı
Google´dan yeni ´fotoğraf´ kararı
Google, kullanıcılara bulut üzerinden yüksek kalitede sınırsız fotoğraf depolamasını bitiriyor. Google, kullanıcıları 1 Haziran´dan itibaren paralı hizmete yönlendireceğini duyurmuştu. O uygulama bugün başladı.
AB´den Ermenistan ve Azerbaycan´a sınırların belirlenmesinde yardım teklifi
AB´den Ermenistan ve Azerbaycan´a sınırların belirlenmesinde yardım teklifi
AB Komisyonu Sözcüsü Stano, Ermenistan ile Azerbaycan sınırında yaşanan son olaylarla ilgili olarak taraflara gerginliği azaltma çağrısı yaptı.
Köle gibi çalıştırdığı işçilerine akıl sağlıklarını toplayabilmeleri için ´Zen kutusu´ kuran Amazon, alay konusu oldu
Köle gibi çalıştırdığı işçilerine akıl sağlıklarını toplayabilmeleri için ´Zen kutusu´ kuran Amazon, alay konusu oldu
İşçilerin akıl sağlıklarını toplamak için içine kapanabilecekleri AmaZen isimli küçük bir kutu kurduğunu gösteren paylaşım yapan Amazon, kutunun interaktif olduğunu, içinde zihinsel sağlık ve farkındalık uygulamalarıyla ilgili videolar izlenebileceğini duyurdu. Ancak insan boyutundaki kutunun alay konusu olması üzerine paylaşımını sildi.
Azerbaycan-Ermenistan sınır bölgesinde meydana gelen çatışmada Ermenistan ordusundan bir asker hayatını kaybetti
Azerbaycan-Ermenistan sınır bölgesinde meydana gelen çatışmada Ermenistan ordusundan bir asker hayatını kaybetti
Ermenistan Savunma Bakanlığı, ülke topraklarında Azerbaycanlı askerler ile meydana gelen çatışmada Ermenistan ordusundan bir askerin hayatını kaybettiğini duyurdu. Azerbaycan Savunma Bakanlığı ise silahlı çatışmanın yaşandığı iddiasını yalanladı.
Süveyş Kanalı´nı tıkayan Ever Given gemisinin alıkonulmasına ilişkin istinaf başvurusu reddedildi
Süveyş Kanalı´nı tıkayan Ever Given gemisinin alıkonulmasına ilişkin istinaf başvurusu reddedildi
Mısır´da, Süveyş Kanalı´nın günlerce kapanmasına neden olan "The Ever Given" adlı geminin alıkonulması kararına yapılan istinaf başvurusunun reddedildiği belirtildi.
Nijerya, son 4 yılda yurt dışına kaçırılan 700 milyon doların üzerinde parayı yeniden ülkeye getirdi
Nijerya, son 4 yılda yurt dışına kaçırılan 700 milyon doların üzerinde parayı yeniden ülkeye getirdi
Nijerya Adalet Bakanı ve Başsavcı Abubakar Malami, son 4 yıl içinde yurt dışına kaçırılan 700 milyon doların üzerindeki tutarı yeniden ülkeye getirdiklerini belirtti.
Alman Başkonsolos: Kuzey Akımı 2 projesinde 80 kilometrelik bir kısmın inşası kaldı
Alman Başkonsolos: Kuzey Akımı 2 projesinde 80 kilometrelik bir kısmın inşası kaldı
Almanya´nın Yekaterinburg Başkonsolosu Mathias Kruse, Kuzey Akımı 2 doğalgaz boru hattının tamamlacağını, 80 kilometrelik bir kısmın kaldığını ifade etti.
ABD, BMGK´da İsrail-Filistin krizine yönelik ortak açıklamayı bir kez daha engelledi
ABD, BMGK´da İsrail-Filistin krizine yönelik ortak açıklamayı bir kez daha engelledi
ABD, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) İsrail-Filistin krizine yönelik ortak açıklama yapmasını tekrar engelledi.
İsrail´in Demir Kubbe hava savunma sistemi delindi!
İsrail´in Demir Kubbe hava savunma sistemi delindi!
Demir Kubbe hava savunma sistemi, 920 füzeyi engelleyemedi. Hem gece hem gündüz hem de her türlü hava şartlarında çalışacak şekilde tasarlanan güvenlik sistemi uzun zamandır bir hayli abartılıyordu.
İsrail´in Demir Kubbesi´ni Türk hackerlar mı çökertti?
İsrail´in Demir Kubbesi´ni Türk hackerlar mı çökertti?
İsrail´in Demir Kubbe savunma sistemine Türk hackerlarının sızdığı ve Kassam füzelerinin bu sebeple durdurulamadığı iddia ediliyor. BM´den Tor Wennesland, yaptığı açıklamada, “Tam ölçekli bir savaşa doğru sürükleniyoruz” dedi
Venezüella´dan İsrail saldırılarına kınama
Venezüella´dan İsrail saldırılarına kınama
Venezüella hükümeti, İsrail güçlerinin işgal altındaki Doğu Kudüs´te bulunan Mescid-i Aksa´da ibadet eden Müslümanlara ve Gazze´ye yönelik saldırılarını kınadı.
WSJ: ABD, Afganistan´dan çektiği askerlerini Özbekistan ve Tacikistan´a konuşlandırabilir
WSJ: ABD, Afganistan´dan çektiği askerlerini Özbekistan ve Tacikistan´a konuşlandırabilir
Afganistan´daki askerlerini çekmeye başlayan ABD yönetiminin bu askerleri Rusya sınırlarına yakın bölgelere konuşlandırmayı düşünmeye başladığı belirtildi.
BM Genel Sekreteri Guterres´ten çağrı: Ne pahasına olursa olsun, yeni bir soğuk savaştan kaçınmalıyız
BM Genel Sekreteri Guterres´ten çağrı: Ne pahasına olursa olsun, yeni bir soğuk savaştan kaçınmalıyız
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, “ne pahasına olursa olsun yeni bir soğuk savaştan kaçınma” çağrısında bulundu.
BioNTech´in kurucu ortağı Dr. Türeci: Kovid-19 aşılarında fikri mülkiyet hakkını kaldırmak kötü bir fikir
BioNTech´in kurucu ortağı Dr. Türeci: Kovid-19 aşılarında fikri mülkiyet hakkını kaldırmak kötü bir fikir
Koronavirüs aşılarının üretim kapasitesini artırmak için fikri mülkiyet hakkının kaldırılmasına yönelik çağrılar artarken BioNTech´in kurucu ortağı Dr. Türeci´den bir açıklama geldi.
WhatsApp´ta süre doluyor: Veri ilkelerini kabul etmeyenlerin hesapları silinecek
WhatsApp´ta süre doluyor: Veri ilkelerini kabul etmeyenlerin hesapları silinecek
WhatsApp´ta tartışmalara neden olan gizlilik sözleşmesi için yapılan uzatma 15 Mayıs tarihinde sona eriyor. WhatsApp´ın gizlilik sözleşmesini onaylamayanların askıya alınacak. Yani kullanıcılar sözleşmeyi onaylamadıkları takdirde WhatsApp´ı kullanamayacak.
İsrail´de on binlerce aşırı dinci Yahudi´nin bayram kutlaması sırasında izdiham: En az 44 ölü, 103 yaralı
İsrail´de on binlerce aşırı dinci Yahudi´nin bayram kutlaması sırasında izdiham: En az 44 ölü, 103 yaralı
İsrail´de Yahudi şeriatına göre yaşamalarına izin verilen ultra Ortodoks Yahudilerin Kovid-19´la ilgili uyarıları hiçe sayarak Safed kentindeki Meron Dağı´nda düzenlediği kutlamaya yaklaşık 100 bin kişinin katılması felaketle sonuçlandı.
IMF Başkanı Georgieva´dan G20´ye ´karbon fiyat tabanı belirlemeleri´ çağrısı
IMF Başkanı Georgieva´dan G20´ye ´karbon fiyat tabanı belirlemeleri´ çağrısı
Uluslararası Para Fonu Başkanı Kristalina Georgieva, iklim değişikliğiyle mücadelede sağlam karbon fiyatlandırmasının gerekli olduğunu belirterek, G20 ülkelerine uluslararası karbon fiyat tabanı belirleme çağrısında bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
8.6139
EURO
10.2828
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Röportaj Tüm Roportajlar
Elleriniz soğan kokuyorsa, soğan doğradığınız bıçağı su altında elinize sürtün ve sabunla yıkayın. Kokudan eser kalmayacaktır.

Püf noktası
Günde bir paket cips yemek, yılda beş şişe sıvı yağ içmenize bedel Britanya Kalp Vakfının ortaya çıkardığı bu sonuç, "abur cubur"a merakı olan insanları oldukça korkutacak. En çok cips tüketen ülkelerin başında İngiltere ve ABD geliyor.

İlginç bilgiler