Bu Mücadeleleyle Fetö´yü Yenebilirmiyiz
Tarih bunun örnekleriyle doludur. Nice sapık fikirler piyasaya çıkınca taraftar bulmuş; ancak bu sapık fikirlerin yok edilmesi ondan daha güçlü fikir hareketleriyle mümkün olmuştur.
Tarih: 24.4.2017 15:54:57 / 2797okunma / 0yorum
Selim Çoraklı

 

Temeli bir fikri yapı veya inanca dayalı bir sistemi yok etmek için en önemli esas ondan daha güçlü bir fikri sistem veya inanç gerekir.

Tarih bunun örnekleriyle doludur. Nice sapık fikirler piyasaya çıkınca taraftar bulmuş; ancak bu sapık fikirlerin yok edilmesi ondan daha güçlü fikir hareketleriyle mümkün olmuştur.

Bunun en çarpıcı örneğini İmam Rabbani´nin Ekber Şah´a karşı yürüttüğü mücadelesinde görüyoruz.

Ekber Şah ve oğlu Cihangir Şah, Hindistan´da İslâm´a karşı tahrif ve yeni bir din oluşturma çabasına girişmiş; ancak böyle bir girişimi İmam Rabbani yetiştirdiği talebeleri Hindistan´ın değişik bölgelerine göndererek halkı irşat ederek yok etmiştir.

Ülkemizde kırk yıldır milletin himmetleriyle kurduğu sistemde milletin en zeki çocuklarını devşirip, “Allah ile aldatarak” “İslami” bir temel üzerine kurulan FETÖ/PDY isimli örgüt belli güce erişince bunu devlete ve millete karşı kullanmış ve hala da kullanmaya devam etmektedir. 15 Temmuz´da kanlı bir darbe girişimine kadar vardırılan bu girişime karşı yapılacak mücadelenin hangi alanlarda örgütlenmişse o alanlara yönelik yapılması elzemdir.

FETÖ/PDY isimli şeytani örgüt ilk dönemler güya Kur´an ve Sünnet eksenli bir hareketmiş gibi kendini lanse etmiş, ancak belli bir kıvama gelince mücadelesini “Hedefe gitmede her yolu meşru gören” makyavelist bir çizgiye taşımıştır. Bunu yaparken çok ustaca manevralar yapmış, milleti kandırmak için kullanmadığı kutsal bırakmamıştır.

FETÖ/PDY örgütlenirken inanç, kültür, eğitim, ekonomi, asker, yargı, sivil ve benzeri hemen her alanda faaliyetlerini sürdürmüş ve bu alanlara göre stratejiler geliştirmiştir. Bu anlamda FETÖ/PDY isimli şeytani örgüt tam anlamıyla bir “Takiyye” taktiği uygulamış; girdiği her kaba göre şekillenen bir hale bürünmüştür. Bu açıdan FETÖ/PDY isimli şeytani örgütü tarif ederken kullanılan “BUKALEMOON” ismi tam da oturmuştur.

Kırk yıldır akla hayale gelmedik şekillerde örgütlenen FETÖ/PDY isimli şeytani yapıyı yenmek için en az onun kadar çalışmanın gereğini anlatmak bile fazlalıktır. Böyle bir yapıyı yok etmek için ondan daha güçlü bir şekilde inanç, kültür, eğitim, ekonomi, asker, yargı, sivil ve benzeri alanlarda teşkilatlanmak gerekir. Aksi halde sadece polisiye ve yargı yönüyle yapılacak mücadele son iki buçuk senedir görüldüğü gibi kısmi kalacak ve mücadele istenen neticeye varamayacaktır.

Düşmanı küçük görme gafletine düşmemek gerekir. FETÖ/PDY isimli şeytani örgüt sadece Türkiye´de değil, özellikle son 25 senedir bütün dünyada sistemli bir örgütlenmeye gitmiş, çoğu ülkede ciddi biçimde kurumsallaşmıştır. Sadece Türkiye içinde yapılan polisiye ve yargı yoluyla yapılan mücadele böyle bir örgütün ancak sakalını tıraş etme anlamına gelir.

Bu yapının İslam´a ve vatanımıza zarar vereceğini 17 senedir yüksek sesle haykırmama rağmen kulak verilmemiştir. 7 Şubat ve 17/25 Aralık tarihlerinde bu yapı gerçek yüzünü göstermeye başlamasına rağmen iktidar yeterli mücadeleyi yapmamış ve sonunda 15 Temmuz gibi bir sonuçla karşı karşıya kalınmıştır. 15 Temmuz´dan iki sene öncesi yeterli tedbirler alınsaydı böyle bir sonucun çıkmayacağı açıktır ve bunu birçok zeminde dile getirmemize rağmen dinlenilmemiştir.

Artık mızrak çuvala sığmamaktadır. FETÖ/PDY isimli şeytani örgüt yaptığı bunca ihanete rağmen yurt içi ve yurt dışında elindeki bütün argümanları kullanarak mücadelesine ara vermeden devam etmektedir. Bu şeytani yapıya karşı yapılan mücadelenin yeterli olmadığı da açıktır. Çünkü baştan beri değindiğim gibi mücadele maalesef sadece polis ve yargı ayağıyla yapılmaktadır. Medya ayağında sürdürülen mücadele ise “dostlar alışverişte görsün” nevinden bir gösteriye dönüşmüştür.

Artık millet uyanmıştır ve bu şeytani yapıyla mücadele etmenin gerektiğine inanmaktadır. Milletimizin bu yapıyla mücadelede elinden geleni yaptığına inanıyorum.

Ancak hükümetimizin, Diyanet teşkilatının, üniversitelerin, âlimlerin, fikir adamlarının, yayıncıların, yazarların, siyasi partilerin bu yapıya karşı hakkıyla mücadele ettiğini söylemek hakka karşı haksızlık olur.

Mesela Diyanet teşkilatı aradan geçen bunca zamana kadar hala FETÖ/PDY isimli şeytani örgütün İslami sapmalarını, Allah ile nasıl aldattıklarını ve dini nasıl tahrif ettiklerini ortaya koyan bir eser yayınlayamamıştır. Bunun sebepleri altında elbette FETÖ/PDY isimli şeytani örgütün Diyanet´teki derin yapılanmasının tesiri büyüktür.

Yine mesela 15 yıldır iktidarda olan Ak Parti´nin FETÖ/PDY isimli şeytani örgüte karşı topyekûn bir mücadele vermediği açıktır. Bunda da tıpkı Diyanet´teki gibi derin yapılanmanın etkisini görmemek mümkün değildir. Ak parti kendi içindeki AKFETÖCÜLERİ temizlemediği müddetçe bu yapıyla ciddi biçimde mücadele edemeyeceği açıktır. Ak Parti´nin şimdiye kadar il, ilçe ve belediyelerinin bu anlamda (istisnaları saymazsak) ciddi bir mücadele vermediğini görüyoruz.

Devletimiz/hükümetimiz de FETÖ/PDY isimli şeytani örgüte karşı mücadele edenlere hakkıyla sahip çıkmamıştır. Özellikle yıllarca FETÖ/PDY isimli şeytani örgütte üst düzey yöneticilik yapan benimde içlerinde bulunduğum bir elin parmaklarını geçmeyen insanlara gereken desteği vermemiştir.

Devletimizin/hükümetimizin yaptığı polis ve yargı temelli mücadelede yapılan bazı hatalar birçok mağdurun ortaya çıkmasına sebep olmuş; bu durumu FETÖ/PDY isimli karanlık örgüt kendi lehine her alanda kullanmaya başlamıştır. Devletimiz/hükümetimiz bu şer yapıyla mücadele ederken onun eline koz verecek her türlü mağduriyetin önüne geçmeli; kılı kırk yararak bir kişi dahi olsa mağdur etmemelidir.

Gelinen noktada FETÖ/PDY isimli şeytani örgütü yenebilmenin şartları bellidir.

Topyekûn devlet, millet ve hükümet olarak inanç, kültür, eğitim, ekonomi, asker, yargı, sivil ve benzeri hemen her alanda ülke içinde yeniden bir seferberlik başlatmak;

Uluslararası istihbarat örgütlerinin taşeronu haline gelen bu şeytani yapıya karşı mevcut seferberliği, yurt dışında da ehil kimseler vasıtasıyla yürütmek;

Acilen ehil kimselerden oluşacak bir “FETÖ İLE MÜCADELE ÜST KURULU” kurulmalı; bu yapıya özellikle yapı içinde yıllarını geçirenlerden ayrı bir birim kurularak yeni bir mücadele stratejisi geliştirmek..

Milletimiz/Devletimiz/hükümetimiz de FETÖ/PDY isimli şeytani örgütü yok etmek istiyorsa bundan başka yolu yoktur. Aksi halde başta Cumhurbaşkanı olmak üzere parmakla sayılacak insanlar tarafından yapılan bu mücadele akim kalacak ve Devletimiz/hükümetimiz de FETÖ/PDY isimli şeytani

örgütün geri gelmesine kimse engel olamayacaktır. Bu bir öngörü değil, aksine örgütü iyi tanıyan, 17 yıldır bu yapıyla ölümüne mücadele eden ve 17/25 Aralık sonrası bu yapıyı TV ve gazetelerde ilk olarak deşifre yapan ve “Gülen´in Ağlattığı Müslümanlar” ile “Darbelerin Efendisi HOCIA” isimli iki kitap kaleme alan biri olarak tecrübelerimin yansımasıdır.

Dinleyip dinlememek size kalmış diyemiyorum. Bunu vatanını, milletini, devletini seven herkes dinlemeli ve gereğini yapmalıdır. Yoksa gelecekte vazifesini hakkıyla yapmayanları tarih hiçte iyi anmayacaktır.

Vesselam..

Anahtar Kelimeler: Mücadeleleyle, Fetö, Yenebilirmiyiz
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
ADI GİBİ ARİFTİ OZAN ARİF (19 Şubat 2019 - Salı)
İSLAMCI AYDINLARIN ÇIKMAZI! (07 Şubat 2019 - Perşembe)
Siyasi Dalkavuklar / Dalkavuklukları (15 Ocak 2019 - Salı)
YÖNETİCİLERİMİZ BİZDEN Mİ? (20 Aralık 2018 - Perşembe)
AK PARTİ AKP´LEŞİR Mİ? (04 Aralık 2018 - Salı)
Medeniyet Tasavvurumuz (22 Kasım 2018 - Perşembe)
Ahlaksız Siyaset Olurmu? (17 Ekim 2018 - Çarşamba)
Kanunlar Siyaselire İşlemiyor´mu? (05 Ekim 2018 - Cuma)
FETÖ GÜNAHINDA YALNIZ DEĞİL!!! (18 Eylül 2018 - Salı)
Aldatanlar Ve Aldananlar (19 Ağustos 2018 - Pazar)
Müslümanların Paradoksları (27 Temmuz 2018 - Cuma)
Erdoğan Büyük Oyunu Bozdu! (28 Mayıs 2018 - Pazartesi)
Fetöyü Paşa Yapıp Afedelim !!! (02 Mayıs 2018 - Çarşamba)
Şehid Muhsin Reis (26 Mart 2018 - Pazartesi)
İslam´ın Güncellenmesi (10 Mart 2018 - Cumartesi)
Küresel Terörist Fetulşeytan (29 Ocak 2018 - Pazartesi)
İtiraf Ediyorum Ben de Enayilik Ettim ! (25 Ocak 2018 - Perşembe)
Necip Fazıl İstismarcılığı ! (20 Aralık 2017 - Çarşamba)
Katliamları Muharref Tevrat Emrediyor! (08 Aralık 2017 - Cuma)
Müslüman Müslüman´a Güvenir mi? (19 Kasım 2017 - Pazar)
Diktatörler/Diktatörlük (07 Ekim 2017 - Cumartesi)
Akıl Tarikatı ve Mürşidi (17 Eylül 2017 - Pazar)
Bizim(!) Medyadan Portreler!!! (24 Ağustos 2017 - Perşembe)
Utandım Tiksindim Ve Korktum !!! (24 Temmuz 2017 - Pazartesi)
Fetö´nün Pisikolojik Savaş Taktikleri !!! (14 Haziran 2017 - Çarşamba)
Fetönün Yeni Şeytanlıkları (03 Haziran 2017 - Cumartesi)
Bylock Mit Operasyonu´mu ? (26 Mayıs 2017 - Cuma)
Ordu Milletten TSK´ile Evrildik (18 Mayıs 2017 - Perşembe)
Düşmanı Küçük Gören Kaybeder (01 Nisan 2017 - Cumartesi)
Üst Akıl´mı Çukur Akıl´mı ? (13 Mart 2017 - Pazartesi)
Ulu Hakan Abdul Hamit Han (28 Şubat 2017 - Salı)
Neden ´´Evet´´Diyorum? (17 Şubat 2017 - Cuma)
Alimim!Alimsin!Alim? (07 Şubat 2017 - Salı)
Dinini Davasına Kurban Edenler (24 Ocak 2017 - Salı)
Terörist Değilmiş (08 Ocak 2017 - Pazar)
TBMM Darbe Komisyonu Konuşmam (20 Aralık 2016 - Salı)
ABD mi Büyük (Hâşâ) Allah mı? (21 Kasım 2016 - Pazartesi)
Karizmatik Liderler İslam´ın Neresinde ? (28 Eylül 2016 - Çarşamba)
Değişen Toplumumuz Nereye Gidiyor (19 Eylül 2016 - Pazartesi)
Vahiy Akılsız Anlaşılmaz! (05 Eylül 2016 - Pazartesi)
Mehti Ve Mesih İnancı Fetöler Doğuruyor (24 Ağustos 2016 - Çarşamba)
İstihbarat Ağındaki Köstebek:Hocia (12 Ağustos 2016 - Cuma)
Kısır Darbeler Ülkesi! (04 Ağustos 2016 - Perşembe)
Darbe Ahlaksızlığı! (28 Temmuz 2016 - Perşembe)
Akılcılığın Öncüsü Büyük İmam (13 Temmuz 2016 - Çarşamba)
Çağımızda Bir Alperen: Arvasi (03 Temmuz 2016 - Pazar)
Dertlerimiz Bıraktığı Gibi! (22 Haziran 2016 - Çarşamba)
YESEVÎLİK RUHU VE ÖĞRETİSİ (11 Haziran 2016 - Cumartesi)
HOLOKOSTCU ALMANLAR! (06 Haziran 2016 - Pazartesi)
Kürt Meselesi İslam´la Çözülür (30 Mayıs 2016 - Pazartesi)
Makedonya´da Bir Türk Yapılanması: (14 Mayıs 2016 - Cumartesi)
ABD´İN ÇÖKÜŞÜ DE MUKADDER! (08 Mayıs 2016 - Pazar)
Fitnebaşı İngilizler (21 Nisan 2016 - Perşembe)
Sayfa:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3168
EURO
6.0318
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Röportaj Tüm Roportajlar
1495 Şehzade Cem öldü.
1848 Fransa´da geçici hükümet kurularak II. Cumhuriyet ilan edildi.
1908 Dr. Galip Üstün tarafından "Topkapı Fukaraperver Cemiyet´i" kuruldu.
1942 769 Romanyalı Yahudiyi taşıyan Struma vapuru Karadeniz´de batırıldı, yalnız bir yolcu kurtulabildi. Romanyalı Yahudiler Nazi işgalinden uzaklaşmak ve Filistin´e göç etmek istiyorlardı. Türkiye kabul etmeyince Karadeniz´e geri dönmek zorunda kalmışlardı.
1954 stanbul´da sıcaklık -6 dereceye düştü. Tuna Nehri´nden koparak Karadeniz´e ulaşan ve daha sonra İstanbul Boğazı´na inen buzlar Boğazı ve limanı kapladı. Deniz trafiği durdu.
Saç dökülmesinin önüne geçmek için saçınızı çok sıkı toplamaktan kaçının. Saçınızı çok sıkı toplamak saç köklerinize zarar verir ve saçın büyümesini önler. Ayrıca, saçınızı her zaman aynı noktadan toplamamaya dikkat edin.

Püf noktası
İnsanın kendi dirseğini yalamasının imkansız olduğunu,» İdrarın zifiri karanlıkta parladığını,» İnsanların eğer şiddetli hapşırırlarsa kaburgalarını kırabileceklerini,

İlginç bilgiler